16. října 2017
Řešíte, jak dlouho před tréninkem nejíst. Snažíte se, abyste cvičila na sto procent. A pak uděláte něco, čím veškerou svou snahu zazdíte. Čeho se tedy po cvičení vyvarovat?

Přinutíte se k tréninku. Jenže skončíte a už myslíte na jídlo, které není po cvičení úplně vhodné, sáhnete po špatném nápoji nebo si jdete dokonce zdřímnout. Ne ne. Tohle opravdu ne!

1. Nejezte těžká jídla

Po intenzivním tréninku je maximálně důležité dát si trochu času na vychladnutí. I když vám mozek říká, že máte strašný hlad, tak trochu lže. Dejte si alespoň půlhodinku a pak si dopřejte něco LEHKÉHO!

Čtěte také: Co si dát k snědku před cvičením?

2. Nepijte sladké iontové nápoje

Iontové nápoje jsou plné cukru, fruktózy a kukuřičného škrobu. Jakmile se jich napijete, vaše tělo přestane metabolizovat a je po snaze. Voda je po tréninku nejlepší palivo. Kápněte si do ní třeba trochu čerstvé citronové šťávy.

3. Žádný spánek

Spánkem sice utnete únavu, ale nedovolíte tělu odpočívat po námaze a nestihne ani vychladnout. Svalům trvá až dvě hodiny, než opravdu vychladnou. Dopřejte jim to.

4. Protahování

Protažení před, ale i po jakémkoliv pohybu je mimořádně důležité. Strečink napomáhá odbourávat kyselinu mléčnou. Vsaďte se, že když se budete poctivě protahovat, budou vás svaly bolet druhý den méně.

NÁŠ TIP: Chyby, které děláme při cvičení

5. Propocený ručník nepatří na tvář

Znáte to. Při cvičení se zpotíte po celém těle, tak pot zkrátka utřete. Jenže mezi posledními částmi, které čekají na usušení, je dost často obličej. Ten díky mokrému ručníku pochytá slušnou zásobu bacilů a bakterií. Vaše pleť pak moc hezká určitě nebude.

6. Nezapomeňte se převléci

Ano, občas se nechce, ale vaše tělo vám bude děkovat za nezpocené a čisté prádlo.

7. Voda je život

Hydratujte vždy a všude. Ideálním nápojem v průběhu celého dne je čistá neperlivá voda. Vyzkoušejte ale i kokosovou vodu nebo si nakrájejte třeba kousek melounu.