18. června 2017
Čokoláda patří k našim nejolbíbenějším požitkům, kvalitní hořká je navíc přínosná pro naše zdraví. Proto vám přinášíme skvělé recepty, podle nichž připravíte čokoládové lahůdky za pár minut, ale požitek z nich trvá nekonečně dlouho...

V obchodech nalezneme spousty druhů čokolády, bohužel ne každá je pro nás prospěšná. Zdravá je pouze kvalitní čokoláda, která obsahuje vysoké procento kakaa (75 % a výše). Zpravidla je hořká a neobsahuje velké množství cukru. Pokud si chceme koupit kvalitní čokoládu, je nutné prostudovat její obal!
Recepty na následující lahodné čokoládové dobroty jsme pro vás připravili ve spolupráci s portálem Online Fitness, který se věnuje nejen cvičení, ale celkově zdravému životnímu stylu. Poradí, jak správně cvičit, jíst, ale i pít.

1. Čokoládové kuličky

Potřebujete:
1 balení tučného tvarohu
1 banán
100 g kvalitní hořké čokolády
4 PL strouhaného kokosu

Postup:
Smícháme tvaroh s banánem a vytvoříme těsto, ze kterého tvarujeme kuličky. Necháme je hodinu zchladit. Poté rozpustíme čokoládu, vsypeme do ní 2 PL kokosu a promícháme. Kuličky namáčíme do čokolády a následně obalujeme v kokosu. Necháme přes noc vychladit.

Pokud dáváte přednost ovoci, přečtete si: Tip na letní odpoledne: ovoce ve sklenici

Nebo si radši dáte čokoládovou pěnu? Pak čtěte dál!