6. března 2018
Jak zapomenout na muže, který se – zdá se – z vaší hlavy nehodlá hnout?

Někdo se vám dostal pod kůži a vy ne a ne ho pustit, i když víte, že by to byla vaše spása. Když vyslovíte jeho jméno nebo ho potkáte, cítíte minimálně knedlík v krku. Klepou se vám ruce a zadrhne hlas. Nebo se dokonce hystericky rozbrečíte. Když slyšíte notoricky známý emotivní ploužák Nothing Compares To You,  okamžitě vám na mysli vytane jeho tvář. Je jedno, jestli je to záležitost, která se odehrála před deseti lety nebo deseti minutami. Společný jmenovatel problému je to, že on vás z nějakého důvodu nechce. Ať už je to tak, nebo tak, zasloužíte si vysvobození. Musíte se pohnout z místa. Ano, víme, že tohle se lehce říká, zvlášť když je vaše srdce rozsekané na tisíc kousků. Nepropadejte panice. Přežijete to! Abychom vám usnadnili situaci, vyzpovídali jsme psychology a taky vzájemně jedna druhou. Neboť víc hlav víc ví.

Krok 1.: Nalijte si čistého vína

Ten muž vás z nějakého důvodu nechce. Vyměnil vás za štíhlejší a mladší, má těhotnou manželku, kterou nemůže opustit, chce být sám, nebo kdesi cosi. OK. Víme, že přiznat si tohle, i když je to přece všem okolo vás tak jasné, bývá nejtěžší. Míváme tendenci tomu nevěřit. Doufat. Čekat. Trápit se falešnými nadějemi.
Říkáte si: „Ne, to přece není možné. Vždyť já jsem přece pro něj ta pravá, on to akorát ještě neví, nedocvaklo mu to, s nikým jiným nebude šťastný…“ Realita je palčivá, ale jestliže se chcete pohnout z místa, měla byste vykouknout z bubliny tohoto bludu. Kdybyste totiž pro něj byla ta pravá, tak už spolu pravděpodobně jste jako dvě hrdličky. Jenže to vy zdaleka nejste. Pomůcka, jak pochopit, že není povinen vás milovat: Vzpomeňte si na nějakého muže, který vás šíleně miloval, ale vy jste s ním nechtěla být a dala mu kopačky, nebo vztah vůbec nezačala. On si jistě chudák myslel úplně to samé, co teď vy – že jste pro něj ta pravá a jak je možné, že to nevidíte. Vzpomeňte si, že jste zkrátka necítila potřebu s ním být. A to vůbec nemusel být špatný. Stejně to pravděpodobně cítí i váš PAN MILOVANÝ. Uvědomte si, že to není o vás, když vás někdo nechce, ale spíš o něm. A taky – někde na planetě pobíhá vaše druhá polovina, muž, který je pro vás ideální a vy pro něho, jenže vás nemůže najít! Protože jste nesmyslně zaháčkovaná za vašeho ex… Taková škoda přece!

ČTĚTE TAKÉ: Jaký je váš přítel sexuální typ?