2. června 2017
Je tím nejvíc sexy doplňkem, který si můžete pořídit. Ale jak ho získat? Někdy je to dost obtížné. Zjišťovali jsme, co vám brání v tom, abyste měla pevné a ploché břicho co nejdřív.

Existují desítky mužů, kterým připadají mimořádně přitažlivé ženy s větším pozadím, ale ani jeden, který by považoval za sexy ženu s velkým břichem.
Taky vás blížící se plavková sezona vždy uvrhne do deprese? Děláte každý den sklapovačky, držíte hladovku, ale vaše břicho pořád nevypadá tak, jak byste si představovala? Přitom nejspíš stačí udělat jen několik drobných úprav životního stylu. Možná se dopouštíte úplně zbytečných chyb, které vám vaše úsilí ohledně plochého břicha vytrvale kazí. Víte, co musíte udělat pro to, aby vám přestaly špeky přetékat přes pásek kalhot?

Štíhlá, ale s břichem

Pokud se potýkáte s celkovou nadváhou, nebo dokonce obezitou, je logické, že ani vaše břicho nebude ploché a pevné. Možná je ale vaše situace úplně jiná. Třeba jste majitelkou poměrně štíhlé postavy, přesto vaše břicho (respektive partie kolem pasu) připomíná druhý trimestr těhotenství. Na vině může být takzvaný viscerální tuk, který obaluje vnitřní orgány. Protože se usazuje především v oblasti břicha, je zodpovědný za zvětšující se obvod pasu. Přitom množství viscerálního tuku není závislé na tom, kolik máte toho podkožního. To znamená, že klidně můžete být celkově štíhlá, ale přitom se trápit vypouklým břichem.

NÁŠ TIP: Naučte se správné pohyby pro ploché břicho

I když je množství viscerálního tuku částečně podmíněno genetickými předpoklady, do značné míry ho můžete ovlivnit svým životním ­stylem. Výzkum provedený v roce 2007 na Hacken­sack University Medical Center zjistil, že pětačty­řicet procent žen s normálním BMI (Body Mass Indexem) má zvýšenou hladinu viscerálního tuku. Zároveň však odborníci potvrdili, že jeho množství lze účinně snížit fyzickou aktivitou. Podle jejich výpočtů se stačí věnovat mírnému cvičení půl hodiny denně (počítá se i rychlá procházka – zkrátka cokoli, co zvýší váš srdeční tep), aby se objem viscerálního tuku výrazně snížil.