9. září 2017
Nejste do větru ani hazardérka. ale atmosféra daného okamžiku spolu s hormony vykonají své a vy prožijete lásku „na jednu noc“. Vadí či nevadí?

Jsou věci, kterými se žena zrovna dvakrát nechlubí ani je vyloženě nevyhledává. A jednorázové sexuální úlety k nim rozhodně patří. Každopádně letní atmosféra, kdy na sobě kvůli teplému počasí nosíte jen to nejnutnější, a v plné kráse tak odhalujete svoje křivky, s vámi udělá svoje. Vládne uvolněná dovolenková nálada podbarvená šuměním moře, drinky snadno stoupají do hlavy… To vše svádí k hloupostem i totální puritánky. Sex na jednu noc zkrátka kvete nejvíc právě v létě.

Dlouhý půst

Ženy, co se spustí s mužem, kterého znají ani ne 24 hodin, se dají rozdělit do tří skupin. Na ty, které tento úlet v žádném případě neplánovaly a ani neví, jak je možné, že se probudily vedle úplně cizího chlapa, pak na ty, jež si potřebují zvednout sebevědomí a dokázat si, že o ně muži ještě stojí. Třetí skupinu tvoří ženy, které vyráží za sexem na jednu noc (či pár nocí) cíleně a programově. Typickým příkladem té druhé skupiny je Radka. „Po rozvodu jsem si myslela, že už na mě žádný muž do smrti nesáhne,“ popisuje svoji zkušenost, „byla jsem vyřízená fyzicky i psychicky. Následovalo dlouhé období, kdy jsem se pohybovala pouze po trase: školka, škola, práce, znovu školka a škola, domů. A tak pořád dokola.“

Po těch třech letech naprosté sexuální i vztahové abstinence Radku vytáhla kamarádka na týden k moři. „Máma si vzala děti k sobě a můj největší orgasmus byl hlavně z toho, že jsem nemusela vstávat v půl šesté, posluhovat rodině a nikdo po mně nic nechtěl!“ Mimochodem nejvíc urvané ze řetězu bývají právě maminy, které se na chvíli osvobodily z dosahu upatlaných dětských ručiček. „Když jsme si pak šly s kamarádkou jen tak sednout do baru na drink,“ pokračuje ve vyprávění Radka, „a začal se na mě usmívat jeden chlapík, tak jsem se prostě zbláznila. Už jsem totiž úplně zapomněla, že nejsem tažná kobyla, ale žena! Věděla jsem, že je to takovej plážovej ometák, ale i tak mi jeho nadbíhání dělalo dobře. Objednával drinky, a že mám vše pod kontrolou, jsem si říkala do chvíle, než jsem se ráno probudila nahá vedle něj. Moc si z té noci nepamatuju. Ani to, jak se kamarádka, taky přimázlá, ale o trochu méně než já, marně dobývala do našeho apartmá.“

Poté…

Ledový pot polil Radku hned dvakrát. Poprvé, když muže, který za střízliva a denního světla vypadal podstatně hůř než večer po pěti piňakoládách, vykopávala z postele i pokoje. Podruhé, když si uvědomila, že jela naostro, bez kondomu! „Shánění pilulky proti početí v chorvatštině a hlavně děs, jestli dotyčný, u kterého jsem neznala ani příjmení, nemá AIDS nebo jinou pohlavní chorobu, mi zbytek dovolené nevylepšil. Dokonce jsem chtěla odjet dřív, čímž jsem otrávila i kamarádku. Nakonec jsme pobyt zkrátily o den a já jak na trní mazala ke gynekoložce. Měla jsem štěstí, ale ty hodiny strachu bych nikomu nepřála!“ K tomu netřeba nic dodávat, i když popravdě: prezervativy, pokud nic neplánujeme, obvykle v kabelce nenosíváme…

Aby duše nebolela

Upřímnosti není nikdy dost, a tak zatímco Radka „poté“ bouchala hlavou o zeď, Gabriela (33) přiznává, že na dovolenou vyráží s vědomým i podvědomým přáním někoho potkat! Na rozdíl od mužů jí nejde vyloženě o nezávazný erotický zážitek, spíš doufá, že kdyby už k němu došlo, nezůstane jen u sexu, ale vše přeroste ve skutečný vztah.

„Když rozvedené nebo svobodné holky po třicítce tvrdí, že nejsou permanentně na lovu, lžou. Ale jde o to, nebrat vše za každou cenu. Nikdy bych nevlezla do pelechu s nějakým obejdou z baru, na kterém je vidět, že to kromě sexu žádnou perspektivu nenabízí. A už vůbec se nebudu zahazovat s místními mladíky, kterým jde jen o to, neukojenou turistku zkasírovat,“ vymezuje se vůči čistokrevným „sexuálním turistkám“ Gabriela. Těch je mezi ­Evropankami a Američankami středního věku a kypřejších tvarů tolik, že dokonce o nich natočil rakouský režisér Ulrich Seidl ne moc veselý film Paradise: Love. Není zprávou ani tak o zkaženosti tohoto světa, jako o osamělosti stárnoucích žen a jejich ochotě zaplatit si aspoň za chvilkovou iluzi rozkoše a mužského zájmu.

Jazyk za zuby…

Na druhou stranu, co se stalo, nejde odestát a je zbytečné se za prožitý úlet sebemrskačsky obviňovat. „Pokud se vám sex líbil, nebo si na něj nepamatujete, a tudíž si můžete aspoň namlouvat, že byl hezký, přijměte jej jako dárek od života a svoje malé tajemství,“ radí psycholog Viktor Novák. Podle něj u každé takové noci, pokud je aspoň jeden z dvojice zadaný, totiž platí, že kvůli drobné erotické epizodce nemá smysl rozbíjet fungující vztahy a rodinu.

Potřebou svěřit se stálému partnerovi s alibistickým zdůvodněním, že „neumím lhát“, ve skutečnosti sobecky ulevujeme jen svému svědomí. My se očistíme, nebohého partnera ušpiníme. „Jsou věci, které ten druhý není povinen vědět,“ bere si opět slovo psycholog Novák, „když už vás svrbí jazyk, pochlubte se kamarádce – ovšem ne takové, která vaši historku zatepla roznese po všech známých, takže doputuje až k vašemu partnerovi.“

Může z toho být i něco víc

„Že si některé ženy – zvlášť ty dlouhodoběji osamělé od postelové epizodky slibují něco víc, je zase jiná kapitola,“ upozorňuje Viktor Novák a dodává: „Může se stát cokoli, život píše různé scénáře. Rozhodně ale platí, že letní sex přeroste ve vážný, natož pak trvalý vztah častěji v romantických filmech než v praxi. ­Respektive, pokud plážové a prázdninové známosti kvapně skončí manželstvím, ve valné většině tam od počátku nešlo o nic jiného, než získat občanství, utéct od dluhů nebo jiný prozaický důvod.“ Takže dámy, rozum – pozdě je lépe než vůbec – do hrsti (a ochranu raději vždy v kabelce…). Hlavně ale, pokud se stalo, co jste neplánovala, po návratu domů ihned zcela neromanticky zamiřte ke gynekologovi!