14. května 2017
Dá se ustát láska, když vy žijete v Praze a on třeba ­ v Londýně? Co si budeme namlouvat, snadné to není, ale mohlo by to vyjít, zvlášť když dodržíte pár pravidel…

Možná jste se poznali na internetu, možná o dovolené, možná váš drahý dostal životní nabídku úžasné práce v zahraničí ­­– existuje milión důvodů, proč se páry snaží udržet lásku i na dálku. Takovéto vztahy jsou přitom dost náchylné k rozpadu. Ale nemusí to tak být! Opravdová láska může tuhle zkoušku překonat, ale pouze za předpokladu, že se dokážete chovat disciplinovaně a dodržovat určitá pravidla. Zajímá vás, co je třeba pro udržení fungujícího vztahu na dálku udělat? Pak rozhodně čtěte dál!

1. Domluvte se!

Nejdůležitější u vztahů na dálku je, abyste oba měli jasno, o co mezi vámi vlastně jde. Jste si věrní? Randíte i s jinými? A co když si v sobotu večer vyrazíte s kamarádem do kina, je to v pořádku? Nepředpokládejte, že v tom budete automaticky zajedno. Hned na začátku „dálkového vztahu“ spolu musíte uzavřít dohodu. Některé páry se shodnou, že chození s jinými je během odloučeného období přípustné, a využijí ho k rozhodování, zda jim tenhle vztah vůbec stojí za to. Další si zůstanou věrní. Ať už se rozhodnete jakkoli, je nutné stanovit si základní pravidla. Hádky na dálku bývají ostřejší, takže se předem dohodněte na tom, co od sebe vlastně čekáte. S menší pravděpodobností pak bude docházet ke zbytečným hloupým konfliktům – třeba ve chvíli, kdy zjistíte, že podle něj je normální pozvat jinou dívku na večeři, zatímco vy totéž považujete za nevěru.