10. května 2012
Tenhle chlap má všechno, po čem toužíte. A dokonce i něco navíc – dítě z minulého vztahu. Čekají vás intriky a potíže, nebo zavládne pohoda?

Jakmile dvaatřicetiletá violoncellistka Alice potkala na hudebním festivalu v Berlíně o deset let staršího houslistu Franka, začala láska jako z filmů Toma Tykwera. „Každý druhý víkend jsem trávila v Německu. Koncerty v Opeře, restaurace, romantické procházky, prostě pohádková dovolená dvakrát do měsíce. Frank za mnou ale nejezdil a brzy mi ukázal fotku svého pádného důvodu – nádhernou tříletou blonďatou holčičku. Takhle jsem se dozvěděla, že má dceru. Čtyři dny v týdnu o ni sám pečuje a často se stává, že mu bývalá přítelkyně zavolá na poslední chvíli, že potřebuje hlídání. Sabine prý neplánovaně otěhotněla, když už jejich krátký románek končil a oba měli vyhlédnuté nové partnery,“ vypráví Alice, které ze začátku imponovalo, že se Frank o svůj „hřích mládí“ tak vzorně stará.

Teď ale přiznává, že vůči malé cítí hlavně zlobu a vztek. „Nemůžu si pomoct. Ten sladký andílek mi neustále nevědomky připomíná, že mi Frank nepatří. Připadá mi, že v našem vztahu figurují ještě další dvě osoby – dcera a Frankova bývalá –, s nimiž musím vycházet, i když vůbec nechci a hlavně ani netuším jak. Když jsem na své narozeniny měla angínu, dostala Sabine pro změnu chřipku a přítel za mnou ani tentokrát nepřijel, protože musel hlídat. Nevím, zda byla bývalka fakt nemocná, nebo to jen hrála, aby nám schválně zkazila radost. Občas mi to tak připadá. Ví, že má Frank nový život, ale ohledy na něj vůbec nebere. Celý víkend jsem tenkrát probrečela v posteli. Teď mi nabídli angažmá v Německu, jenže vyřeší to něco? Náš problém bude ve vzduchu viset dál. Nevím, jestli se cizí dítě někdy naučím milovat,“ trápí se Alice. V podobné situaci se ocitla i topmodelka Gisele Bündchen, jejíž manžel Tom Brady počal syna těsně před rozchodem s tehdejší přítelkyní, herečkou Bridget Moynahan. Gisele se s malým Johnem často stýká a celá rodinka spolu údajně perfektně vychází i poté, co už Gisele taky Tomovi povila vlastní dítě, dnes dvouletého syna Benjamina. Bohužel to často dopadá hůř. Mnohem hůř.