27. srpna 2018
Nejlepšími přáteli žen jsou prý brilianty. Ale i cenově dostupné minerály se mohou stát spolehlivými parťáky. Na rozdíl od briliantů vám totiž pomohou třeba při odstraňování úzkostí či nespavosti. V kosmetice navíc zajistí mladší a krásnější pleť.

Drahokamy a minerály ve všech podobách nejčastěji slouží ke zdobení, duchovně zaměření lidé však nedají dopustit ani na talismany z nich vyrobené. Každé znamení zvěrokruhu má své odpovídající kameny a léčitelé doporučují využít jejich moci při boji s mnoha neduhy. Pomáhají vyvažovat životní energie, navozovat rovnováhu a jsou součástí nejrůznějších posvátných rituálů. Není divu, obsahují miliardy let starou energii matky Země, jejíž dramatické geologické pochody jim vdechly neuvěřitelné barvy, krásu a sílu.

Jaký vybrat?

Silná čtyřka: Minerálů je tolik, že vydají na samostatnou knihu, ale pomoc této silné ženské čtyřky vám bude vždy po boku.

Amazonit
Je typicky ženský kámen, který vás bude učit spontánnosti, radosti a svobodě. Vyvažuje energie jin a jang a chrání před elektromagnetickým zářením a geopatogenními zónami. Má schopnost mírnit obavy, strach
a negativní energie.

Rodonit
Pomáhá rozvoji sebelásky, partnerství a ve všech vztazích má vliv na klidnou komunikaci. Mírní pocity zmatku a hojí citová zranění.

Granát
Podporuje ženskou ohnivou energii i menstruační cyklus, je vhodný pro posílení v době menopauzy, kdy dodává jiskru a radost.

Měsíční kámen
Je ideální pomocník při práci s emocemi, zejména u lidí trpících výkyvy nálad. Díky němu se výborně naladíte na měsíční energie a přírodní cykly.

Všechny se skvěle hodí k masáži pokožky, čistí se pod proudem vody a nabíjejí se na měsíčním světle. Granát a rodonit profitují i ze slunečního světla.
Více se o vzácných kamenech dočtete ZDE.

Více se o minerálech a jejich síle dočtete v článku v aktuálním vydání Ženy a život. Která je právě v prodeji s krásným dárkem na obálce!