12. září 2018
Srdečně vás zveme na Festival Evolution, který proběhne 22.–23. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Chcete se cítit dobře na těle, mít více energie a být prostě v pohodě? Tak zapomeňte na drastické diety, namáhavé tréninky, ale začněte postupně. Třeba tím, že zkusíte žít zdravěji. Jak na to, se dozvíte na Festivalu Evolution, který se bude konat o víkendu 22.–23. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Kvalitní jídlo je základ

Když se řekne zdravý životní styl, tak si možná vybavíte diety nebo zákazy jídel, která máte rádi. To je však velmi zavádějící. Jde totiž především o pochopení, jaké jídlo nám pomůže cítit se lépe, abychom měli energii, lepší náladu a třeba se uměli lépe vyrovnat s negativními emocemi.

Pokud nevíte, jak na to, určitě si nenechte ujít Festival Evolution, kde najdete nejširší nabídku kvalitních potravin, a díky kterému můžete poznat i různé výživové směry, jako například veganství, vegetariánství nebo raw a bezlepkovou stravu. Máte-li pochybnosti, jaké má daný typ stravování vliv na naše tělo, můžete přímo na festivalu zavítat na přednášky, ve kterých se seznámíte s jejich přínosy i riziky.

Na festivalu nebudou chybět ani výživoví poradci a lekce vaření. Programová část navazuje na tu vystavovatelskou, takže o čem se v rámci programu bude mluvit, si budete moci rovnou vyzkoušet, osahat nebo ochutnat. Třeba ve food zóně, kde na vás čeká opravdu pestrý výběr občerstvení.

Přednášky, které si nenechte uplavat

Během dvou dnů se na festivalu představí více než dvě stě vystavovatelů a téměř stovka přednášejících. Ze všech přednášek, které jsou zaměřené na stravování, doporučujeme nenechat si ujít například tu od Margit Slimákové, odbornice na zdravou stravu a výživu. Podle ní je správnou cestou jíst kvalitní základní potraviny a jídla z nich připravená. Stačí se prostě vrátit do kuchyně a naučit se alespoň trochu vařit a pak si užívat skvělého jídla, přátel a dobré nálady.

Až z Bali zavítá do Prahy Petra Eatjuicy Halušková, koučka v oblasti holistického zdraví a expertka detoxikačních metod. „V dnešní době přijímáme do našeho organismu spousty toxických škodlivin a tělo tak ztrácí své původní imunitní schopnosti. Správnými potravinami a sebeláskou se ale můžeme dostat ze všech nemocí,“ říká ke své přednášce Petra, které právě v češtině vychází kniha „I am amazing“ a kterou pokřtí právě na Festivalu Evolution.

Z oblasti zdraví se můžete dále těšit na lékaře Jana Vojáčka, který je praktikem tzv. funkční medicíny, nebo na fyzioterapeuta Tomáše Rychnovského a psychoterapeuta Milana Studničku, kteří vystoupí na seminářích s tématy se zaměřením na harmonii těla a mysli.

Jak jsme zmínili již na začátku, zdravý životní styl není jen o stránce tělesné, ale také duševní. Proto zde nemohou chybět koučové, kteří poradí, jak najít ztracenou motivaci nebo jak odhalit svůj potenciál. Za všechny lze jmenovat například Aleše Kalinu nebo Marka Dzirasu či Jana Mühlfeita a Kateřinu Novotnou. Poslední dva jmenovaní na festivalu představí úspěšný program Odemykání dětského potenciálu.

Na co se ještě můžete těšit?

Zdravý přístup se odráží v celém našem životě, a tak zde můžete kromě potravin nakoupit také přírodní kosmetiku nebo ekologické prostředky do domácnosti, bio textil či potřeby pro děti. A právě nejmenší návštěvníci si na festivalu přijdou na své. Připraveny jsou zde pro ně hudební a výtvarné dílničky i dětský koutek s hlídáním. Více informací o festivalu najdete ZDE.