1. prosince 2018
Být rodičem je velké dobrodružství, které přináší spoustu různorodých pocitů a zážitků. na tom se shodují i známé maminky, s nimiž jsme si povídali právě o mateřství.

Jana Bernášková (herečka)

Čím vás dokážou vaše dvě děti nejvíc vytočit?

Vždy jsem se snažila být trpělivou, chápavou, laskavou maminkou, která je tady pro své děti. Většinou to ale zůstane jen u snahy. Mé děti mě dokážou vytočit tak rychle jako nikdo jiný. Teda manžel má taky skvělé triky, jak na to, ale mé děti mají asi nějaké speciální tlačítko, které když použijí, vystřelím jako ferrari z nuly na stovku během vteřiny.

Vytáčí mě zoufale jejich lenost a drzost. Například když se v noci z dětského pokoje ozývá zoufalý křik „mamííí, mamííí, mamííí!“, celá vyděšená nechám všeho, běžím zachránit své dítě. A když už jsem na místě připravena podat první pomoc, tak se ozve: „Dones mi šťávu! A vem tam i čokošku!“ V tu chvíli blednu zlostí a ztrácím nad sebou kontrolu.

Nebo když mám na telefonu během natáčení patnáct zmeškaných hovorů od Justýnky. Opět celá bez sebe zastavuji natáčení a volám zpět: „Co se stalo, Justýnko?! Srazilo tě auto, někdo tě pře­padl? Okradl? Zbil?“ A na druhé straně se ozve: „Mami, nemůžu najít ten meruňkový jogurt?! Ty jsi ho jako snědla? Jo, a nevíš, kde mám klíče?“ V tu chvíli mám pocit, že spáchám trestný čin.

Takových situací, kdy si děti evidentně neváží mých sil a duševního zdraví, je milion týdně. Ale na druhou ­stranu si za to můžu sama, jelikož jsem ­maminka slepice, která kvoká a žbrblá, ale pak svým dětem po jednom dni odloučení nakupuje dárky a pořád volá, jestli se cítí dobře a něco jim nechybí, třeba já! Většinou jim nechybí vůbec nic.

Jak se dá zvládnout velká rodina a práce? Čtěte dál!