18. října 2017
Známe ji jako pohotovou a bystrou moderátorku, které nechybí vtip, šarm a nadhled. Slovenka Adela Banášová, čerstvě provdaná Vinczeová, má ale na kontě i jednu pohádkovou knížku plnou dobrosrdečných skřítků a za měsíc ji čeká zajímavý koncertní projekt, s nímž se představí hned v několika českých městech.

Na dnešek jste kvůli práci spala pouhé tři hodiny. Takové vražedné tempo je pro vás běžné?

Ale kdepak, jde jen o shodu okolností. Včera jsem ve Slovenském národním divadle moderovala svoji pravidelnou talkshow, a než jsem se dostala do postele, bylo půl jedné. No, a v pět ráno na mě čekalo auto, aby mě odvezlo za vámi do Prahy… Prostě to tak vyšlo. Jinak si své pracovní vytížení hlídám. Řekněme, že mám takové svoje kvóty, kterých se držím. Momentálně to třeba vypadá tak, že nové nabídky odmítám, protože se soustředím na dva velké projekty – slovenskou taneční soutěž Let’s Dance, která už běží, a blížící se české turné se zpěvákem Richardem Müllerem, které budu uvádět.

Turné s názvem Ona a on proběhne v listopadu. Jak se na něj těšíte?

Jsem natěšená a taky zvědavá. Naše společné večery totiž nebudou mít žádnou pevně danou strukturu. S Richardem k nim samozřejmě přistupujeme s velkým respektem, ale zároveň sázíme na uvolněnost a přirozenost – co se bude dít na jevišti, bude dílem okam­žiku. Každé vystoupení bude exkluzivní a originální. S podobným konceptem nedávno přišla britská zpěvačka Adele, která na svém turné zpívala a me­zitím si upřímně a otevřeně povídala, což působilo ­příjemně a intimně. Šlo o koncert, ale s jakýmsi ­bonusem navíc. Myslím, že v našem případě to bude podobné. Richardova hudba je velmi osobní a my ji v rozhovorech, které spolu povedeme, ještě pod­poříme a doladíme. Nepůjde ovšem o nějaké vrtání se v soukromí, ale o jeho pocity, postoje a myšlenky. Bezprostřední a autentické. Je to pro mě nová výzva, na kterou se těším, protože mám Richarda jako ­osobnost i jako muzikanta moc ráda. Ale znova zdůrazňuji – půjde především o koncert. Já v něm zase tak moc figurovat nebudu.