8. března 2018
Vytratila se z vašeho vztahu jiskra? Stal se z partnerského života jen nekonečný kolotoč práce a povinností? Tak ho zkuste znovu otevřít lásce. Ale pozor, bez práce nejsou koláče!

Dlouhodobé vztahy mají spoustu ­výhod. Jednou z nich je možnost strávit ­zbytek života s ­někým, koho milujete a jste na něho zvyklá. Jenže každodennost na nás klade nejrůznější nároky. ­Vý­chova dětí, práce, uklízení – znáte to úsloví, že stokrát nic umořilo osla? Romantika je pryč a najednou se doma bavíte leda tak o tom, kdo vyzvedne děti, maximálně o nákupech a práci. Ani jednoho z vás nenapadne, že by to mohlo jít i jinak, a oba máte pocit, že lásce tak nějak odzvonilo. „Vztahy postupně okorávají především kvůli tomu, že partneři celou věc odmítají řešit,“ ­vysvětluje psycholog a vzta­hový poradce Franklin Porter. Otevřít znovu dveře lásce ale naštěstí není tak složité, jak by se mohlo zdát. ­Podle psychologů se totiž člověk může zamilovat vědomě. Jak na to? Čtěte dál!

Hoďte to za hlavu

Pokud toho máte v každodenním ­životě až až, pak celkem jasná rada zní: dejte si pauzu. Může klidně stačit ­jedna noc, kdy si oddechnete od domácnosti, práce a dětí a připomenete si, proč jste se do sebe vlastně s partnerem kdysi zamilovali. „Není lepší ­způsob, jak se s partnerem zase sblížit, než dopřát si dovolenou od práce, rodiny a stresu každodenního ­života,“ radí Porter. Nemusíte vyrazit hned do Benátek nebo na Bali, může klidně stačit noc v hotelu ve ­vašem městě, a pokud si to nemů­žete ­dovolit, ­zkuste třeba něco najít přes ­Airbnb. ­Hlavní je nechat kaž­dodenní starosti přede dveřmi.

Embed from Getty Images