13. prosince 2017
Potřebovali byste se na sebe s partnerem více napojit a znovu si lépe rozumět? Podle nejnovější teorie byste se měli naučit, kterým jazykem lásky mluvíte vy a kterým on. (A není to francouzština!)

Vztahy někdy mohou pořádně zaskřípat. Klíčem k porozumění je samozřejmě komunikace; jenže to se snadněji řekne, než udělá. Dr. Gary Chapman je manželský a vztahový poradce, který ve  své nové knize s názvem Pět jazyků lásky představuje zcela novou myšlenku – důvod, proč si mezi sebou ve vztahu často nerozumíme, je ten, že zkrátka každý mluvíme jiným jazykem.

Co je to jazyk lásky?

Chapman má za to, že lidé dávají lásku najevo pěti různými způsoby. A problém nastane, když od partnera očekáváme, že nám bude svou lásku dávat najevo stejným způsobem jako my jemu. Zkrátka čekáme, že bude hovořit stejným „jazykem lásky“ – jenže to se často neděje. Celá myšlenka je založena na tom, že je třeba zjistit, jakým způ­sobem lidé dávají lásku najevo, a tím pádem je lépe pochopit. Když po vás například partner chce, abyste si sedla k němu na gauč a dívala se s ním na nový krvák, dost možná vám tím vyznává lásku. A když se naučíte jeho jazyku porozumět, dokážete mu lépe jeho lásku oplácet. Snadné, že?

Připravili jsme proto pro vás kratičký test, jaký je váš jazyk lásky. Chcete-li poznat sama sebe, zodpovězte si následující tři otázky:

● Jak dáváte najevo lásku ostatním lidem?
● Zahrnujete je dárky? Dotýkáte se jich? Jak vás samotnou baví dávat jim najevo lásku?
● Co vám nejvíce vadí? Nelíbí se vám, že partner není dost ­starostlivý? Nebo že je málo doma? Či že vám nikdy nekoupí nic hezkého?
● Co od partnera nejčastěji vyžadujete? Masáž nebo škrábání zad? Aby umyl nádobí? Aby na chvíli pohlídal děti a vy jste si mohla orazit?

Když si odpovíte na podobné otázky, určitě na svůj jazyk lásky přijdete sama. Pak už stačí jen vysvětlit celou věc partnerovi…

Více se o různých jazycích lásky dozvíte v aktuálním vydání Ženy  život, které je právě v prodeji. Jen za 35 Kč!