10. října 2018
Ruce o nás prozradí věk rychleji, než si myslíme, přesto na ně hodně z nás zapomíná. Odteď ale už bude vše jinak. Máme pro vás osvědčené tipy pro specifickou i běžnou péči, které vám zaručí, že budou zase rychle ve formě. Ruku na to!

Pouze každodenní krémování nestačí, vaše ruce si zaslouží mnohem víc! Dopřejte jim jednou týdně peeling (teď po létě ­klidně i intenzivnější), jenž pokožku zjemní – provádějte od konečků prstů až po lokty.

Vhodné jsou i zábaly, které necháte působit až do rána. Jak na ně? Naneste na ruce až po zápěstí (zapomenout nesmíte ani na nehty a nehtovou kůžičku) vý­živný krém v silnější vrstvě, natáhněte igelitové sáčky a přes ně ještě rukavice. Jednou týdně (ale klidně i ­každý den) pak ošetřete ruce speciálním krémem ­(Cuticle Cream, ­Mavala) či olejem – skvělý je například arganový.

Když krémy nezabírají

Jestliže chcete své ruce opravdu viditelně omladit, můžete zkusit mezoterapii. Při ní se pod kůži tenkou jehličkou aplikuje koktejl kyseliny hyaluronové a dalších účinných látek, díky kterým se pokožka na rukou hloubkově zregeneruje a vypne. Efekt vydrží přibližně půl roku. Více na www.medicomclinic.cz.

Olejová lázeň

Dopřejte si olejovou lázeň. Do umyvadla s teplou vodou přidejte dvě lžíce olivového oleje a ruce do ní na 10 minut ponořte…
ách!

A hlavně krémujte! Tady jsou naše tipy na účinné krémy na ruce a nezapomeňte, že spoustu dalších tipů, jak být stále mladá a krásná, najdete v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji!: