12. října 2018
Představujeme nejlepší Foodblogery roku 2017. Kdo je vlastně foodbloger? Autor internetových stránek o jídle. Ti nejlepší každoročně soutěží o titul Foodbloger roku. Kdo si ocenění odnesl tentokrát?

Na českém internetu máme už více než 200 blogů zabývajících se jídlem a každý rok přibývají další. Pátým rokem z nich šest porotců vybírá ty nej… Ty s nejlepšími fotografiemi, nejšikovnější v úpravě jídla na talíři, v psaní receptů, v pečení sladkostí, točení videí, v provázení světovou gastronomií. Tuhle fušku má za sebou i kulinární redaktorka Ženy a život Zdeňka Skokanová Němcová – jako porotkyně byla letos ambasadorkou rubriky Recepty.

Co ji nejvíc zaujalo?

„Je opravdu hodně blogů, kde najdete profesionálně sepsané recepty. Ale sami uznáte, že pokud chce někdo v tom množství prorazit, musí být nejen precizní, ale i opravdový srdcař. Při hodnocení hledáme jídla, která nás dostanou do kolen – kdy nám jediný pohled na fotku rozezní chuťové pohárky. Věřte, že vybrat toho nejlepšího není žádná legrace. Občas je to o chlup a desítku nominovaných v jedné sekci od sebe dělí třeba jen bodík. Nejsme zaplacení ani podplacení a snažíme se být poctiví k sobě i k blogerům. Myslím ale, že už samotná nominace pro blogera znamená, že něčím ostatní převyšuje. A pro ty ­nenominované by to měla být výzva.“

Přemýšlíte, že si také založíte foodblog?

Naše rada zní: vymyslete něco originálního. Fotografie, které jste ještě nikde neviděli, dekor, jaký nikdo nepoužívá, vzhled a písmo stránek zcela neotřelé. Vařte to, co máte rádi. Dejte do toho všechen svůj um a hlavně srdce. Ať se všem sbíhají sliny, sotva se před nimi otevřou vaše stránky. Třeba za rok budete mezi objevy roku. A když ne, určitě už budete mít dostatek fanoušků, kteří na vás nedají dopustit a ocení vás místo poroty. Jako třeba Kačí z My Coo­king Diary, vítězku zvolenou veřejností.

PŘEHLED OCENĚNÝCH

● Food blog roku 2017 kitchenette.cz
● Nejoblíbenější bloger veřejnosti www.mycookingdiary.cz
● Objev roku www.inspiredkitchen.cz
● Recepty kublanka.cz
● Dezerty a pečení www.maskrtnica.cz
Fotografie kitchenette.cz
Foodstyling www.zasadnezdrave.cz
Cestování www.zasadnezdrave.cz
Video kitchenstory.cz

EXTRA TIP: Právě je v prodeji Žena a život, ve které najdete recepty a fotografie jídel podle slavné kuchařky Marie Sandtnerové. Radost pohledět! Inspirujte se a uvařte a upečte podle jejích receptů. Vše vyzkoušeno!