10. ledna 2018
Válcují vás negativní emoce? A čím víc je potlačujete, tím víc se k vám snaží probít? Poradíme, jak je zahnat!

Ze způsobů, jak se rychle a zdvořile rozloučit s negativními emocemi i pesimistickým nastavením, si můžete vybrat ty nejsympatičtější. Mějte na paměti, že jednorázový pokus je na nic. K přeprogramování mozku potřebujete nový zvyk pravidelně a dlouho upevňovat. Ideální je dělat změnu po kouskách, Co třeba…

Přestat psát smutné smajlíky
I taková zdánlivá drobnost funguje. Už jenom tím, že ve chvíli, kdy se „smutník“ chystáte napsat, si vzpomenete na své předsevzetí bojovat s negací. Moderní emoji nabízejí i jiné alternativy.
Naučit se říkat ne
Také negativní slůvko „ne“ může mít na váš život pozitivní vliv, zvlášť pokud se ho naučíte používat proti manipulátorům a „vysavačům“. Budete pak lépe snášet, když někdo něco odmítne vám.
Ventilovat
Negativních emocí se nezbavíte jejich potlačením, ale tím, že se je naučíte kultivovaně vyjádřit a zpracovat. Potlačování totiž může vést až k depresi.
Být pozitivní
Cestou do práce popřemýšlejte, co pěkného byste mohli po ránu sdělit. Rozbitých praček, nastydlých dětí a ztracených peněženek se i tak jistě sejde dost.
Nepouštět si zprávy
Podstatné věci se díky internetu stejně dozvíte, proč do sebe denně ládovat tunu neřešitelných hrůz?

Spoustu dalších tipů, jak se zbavit škarohlídkých návyků, najdete v článku v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji. Jen za 35 Kč!