28. prosince 2017
Během celého roku jsme si povídali s desítkami známých a zajímavých osobností. Jaké jejich myšlenky a názory nás zaujaly nejvíc? A co plánují na následující týdny a měsíce?

Adela Vinczeová, moderátorka

Co děláte pro svoji duši? Čtete knížky, chodíte na semináře?
Obě varianty jsou super, ale já věřím tomu, že každý z nás od života dostává lekce na tělo. Na míru. A tak se snažím vnímat, co se mi v tom kterém okamžiku děje. Teď nemyslím nějakou přísnou sebekontrolu. Pokud se mě něco dotkne, snažím se přijít na to, proč. Z čeho to přišlo, proč se moje ego ozvalo a jestli za tím není třeba strach. Prostě se snažím rozmotat uzlík a pochopit svoje reakce. Nehodnotím se, nekritizuju, ale analyzuju.
Co si přejete do nového roku?
Přeju si, abych zase o něco víc důvěřovala životu a vlastní hodnotě, abych tím pádem nemusela zpochybňovat ani hodnotu jiných.

Václav Neužil, herec

Pomalu, ale jistě se vám blíží čtyřicítka. Vnímáte to nějak?
Jednoznačně pozitivně, opotřebovaný si rozhodně nepřipadám. Jsem při síle, život mě těší, zdraví slouží. Známý herec a bonviván Miloš Kopecký kdysi prohlásil, že čtyřicítka je pro chlapa nejlepší věk, protože už není jeliman a pořád mu všechno funguje. Nechci předbíhat, ale myslím, že měl naprostou pravdu.
Na co se těšíte v novém roce?
Já se celý život těším víceméně na to samé – když mám práci, tak na volno, a když mám volno, tak na práci. Ale už si umím užívat i to, co právě žiju, a na nic se netěšit. A na to se těším.