17. května 2017
Noste copy do práce i na večírek. Jsou sexy, elegantní a vypadají dobře i na kratších vlasech – těm totiž dodají rebelský nádech.

Pomineme malé holčičky, u těch jsou copánky v oblibě normálně, ale velkému zájmu se těší i u žen dospělých. Krášlily se jimi už ve starověkém Egyptě, Řecku nebo Římě. Nosily je zapletené jako ­čelenky kolem hlavy či zamotané v uzlu. Velká vlna jejich popularity přišla v 60. a 70. letech minulého století v éře hippies, kdy získaly mnohem uvolněnější nádech. A dnes jsou copy zase in!

Nejspíš jste si s nimi už taky zaex­perimentovala (pokud tedy nemáte úplně krátké vlasy). Jsou ­totiž sexy, rozverné, dívčí a dodají vám jemnou auru něžnosti i sex-appealu. Ty základní zvládnete hravě sama, ke složitějším si můžete na YouTube pustit některé z nespočtu instruktážních videí. Spoustu inspirace ­najdete také na Instagramu či Pinterestu. Na ty nej­slo­žitější kreace je nejlepší objednat se přímo do salonu.

Náš tip: www.beauty.bar.cz, kde vám ­zapletou copy, na jaké si vzpomenete, a za použití umělých pramenů vám je vykouzlí třeba i z vlasů krátkých.

Spoustu dalších tipů, jak být v létě krásná, najdete v aktuálním vydání časopisu Žena a život, které vychází s přílohou Krásná do plavek.

A co vy? Pletete si copy sama? Jaká je vaše nejoblíbenější úprava? Používáte k tomu nějaké vychytávky a jaké jsou vaše zkušenosti se suchými šampony? Diskutujte na Facebooku Žena a život. Tři nejzajímavější příspěvky odměníme balíčkem suchých šamponů Batiste.