7. května 2017
Už naše babičky říkaly, že na vzduchu vytráví a víc chutná. A tak se občas vypravte za jídlem někam ven. Můžete si zabalit piknikový koš a vyrazit do přírody, nebo naopak zajít do ulic, kde postávají pojízdná bistra.

Foodtruck neboli auto plné jídla je báječný americký vynález, který hezky po svých kolech dorazil i k nám. Je to fajn, protože si v něm můžete koupit vynikající jídlo.

Foodtrucky totiž většinou provozují nadšenci milující dobré jídlo víc než vydělávání peněz anebo šéfkuchaři, které už přestalo bavit trávit 12 hodin v hospodské kuchyni. Často se specializují na jeden typ kuchyně a ten dovedou k dokonalosti. Umí mexické, asijské i americké dobroty. Ale najdou se v nich i české speciality, třeba bramborové placky s různými náplněmi na sladko i na slano nebo minikavárničky s vynikající kávou. Jídlo v pojízdných restauracích je servírováno jednoduše do ruky, ale i to má své kouzlo. Barevné krabičky, podtácky a ubrousky s potisky vás mnohdy dostanou svým designem víc než luxusní porcelán. Zvlášť když to, co z papíru jíte, je fakt boží a připravené s velkým entuziasmem přímo před vašimi hladovými zraky. A kde že je najdete? Většinou se objevují na letních festivalech, na trzích a v okolí parků. Zbystřete!

Spoustu dalších tipů, jak si zpříjemnit jaro, najdete v aktuálním čísle Ženy a život, které je právě v prodeji (i s krásným voňavým dárkem – krémem na ruce od Manufaktury!)