21. dubna 2017
Také máte pocit, že se celý svět neustále zrychluje? Ráno vstanete a už je večer? A nemůžete si vzpomenout, kdy naposledy jste si jen tak sedla a zírala do nebe? Nevadí, všechno se dá naučit. I to, že začnete cíleně žít pomaleji.

Spoustu tipů, jak v životě zpomalit, najdete v aktuálním čísle Ženy a život, které je právě v prodeji. Na Facebooku Ženy a život se také můžete zapojit do diskuze, jaké tipy na zpomalení se nejlépe osvědčily právě vám. A ještě můžete vyhrát krásnou cenu!

Na tomto místě přinášíme aspoň malou ochutnávku:

Velké věci se skládají z těch malých. Ani zpomalování nemusíme dělat ve velkém. Klidně jen ukrajujte kousíčky z běžných situací. Funguje to!

● Zrušená schůzka

Řítíte se na schůzku a přijde vám omluvná sms, že dotyčný z nějakého důvodu nedorazí. ­Místo běsnění: „Proč mi to sakra nedal vědět, v práci nevím, kam dřív skočit!“ to berte jako dárek. Ten čas navíc pro sebe využijte, projděte se nebo prolistujte knížky v knihkupectví…

● Nic s předstihem

Neodevzdávejte nic dřív, než musíte. Pečujete tím o psychiku ostatních na úkor své vlastní! Nadřízené, kolegy i rodinné příslušníky vytvořením časové rezervy zbavujete úzkosti. Sobě ji vytváříte. Navíc se vaše rychlost začne brát jako norma. Oni budou mít pohodu, vy se uštvete.

● Když se bortí plány

Stačí, když vám ujede vlak… První reakcí na zrušení celého denního plánu bývá panika a naštvání. Jenže to je právě ta situace, kterou musíme přijmout a podvolit se jí. Zhluboka dýchejte a berte ji jako znamení „shůry“, abyste si třeba všimli, že už je jaro a vše nádherně kvete!

Přidáváme tři tipy, jak být světová (ale zadarmo) 🙂