5. dubna 2017
Žijí po boku obdivovaných a úspěšných mužů, ale to neznamená, že by jim visely na krku. Představujeme dámy, které mají nejenom známé příjmení, ale i vlastní kariéru, zájmy a sny.

„Víno je nejlepší koníček,“ říká nakladatelka a učitelka Barbara Myšičková (46), manželka herce Martina Myšičky.

Se svým mužem jste se poznala při doučování angličtiny, jaký byl žák?

Měli jsme vlastně jen čtyři hodiny, pátá už bylo rande… Ovšem už během těch několika lekcí mě zaujalo, jaký je Martin ukázkový student – neustále si opakoval fráze, dokud se mu neuložily v hlavě. Driloval je stejně jako třeba text pro roli. V tomto směru ho dávám za příklad svým studentům.

Co dalšího vás na něm zaujalo?

Znali jsme se už dlouho předtím z divadla a různých akcí. Musím říct, že mi vždycky imponoval celou svou osobností a svým širokým zájmovým záběrem – od jaderné fyziky přes divadlo, hudbu, umění vůbec, až po zaujetí duchovním světem.

Jak byste vlastně popsala soužití s hercem? Tedy s partnerem, který se liší od ostatních. Třeba už tím, že nemá pevnou pracovní dobu.

Je pravda, že Martinova pracovní doba není klasická a o víkendecha svátcích často hraje. Stereotyp nám skutečně nehrozí. Mně to ale nevadí. Líbí se mi ta rozmanitost. Jinak žijeme jako normální rodina s jedním dospívajícím dítětem. Druhá dcera, vysokoškolačka, kterou mám z prvního vztahu, je už dlouho samostatná.