26. ledna 2017
Vesmírná čarodějka a šamanka Kateřina Motyčková alias Karaimi žije v lesním království v Haluzicích na Moravě a má dar  oživovat v ostatních to, na co už dávno zapomněli.

Karaimi (45) je moderní žena, která propojuje běžný život s duchovní realitou. V Čechách i v zahraničí pořádá prožitkové workshopy, tvořivé meditace, svatební a léčebné obřady. Zasvěcuje do tajů ženského mystéria. Žije a tvoří ve spojení s přírodou v moravských Haluzicích.

Mluví se o vás jako o šamance, léčitelce, vizionářce, ženě, která komunikuje s živly. Jak se vidíte vy sama?


Nejsem ani jedno, nepotřebuji nějakou „škatulku“. Pracuji s přírodou, energiemi, tělem, sexualitou. Dělám, co mě baví a k čemu jsem byla předurčena. Kdysi takovou práci vykonávaly kněžky, ale když tenhle výraz občas použiju, hned se mě ptají, kdo mě vysvětil. Nepatřím k žádné instituci. Jsem žena – vnitřně naprosto svobodná a tvořící.

Pomáháte druhým tím, že léčíte jejich těla a duše. Jakou cestou jste se k tomu dostala?


Už jako dítě jsem byla obrovsky citlivá a vnímavá. Často jsem ­jezdila k babičce, která bydlela na venkově. Chodila jsem do lesa, chytala do ruky pstruhy, toulala se po loukách. Tam jsem byla šťastná, na rozdíl od města, kde jsme bydleli. Můj táta byl mistr Evropy v cyklistice a doma panoval dril a řád. Plnila jsem řadu povinností, včetně těch sportovních – jezdila na lyžích, věnovala se gymnastice. Na přání rodičů jsem chodila na sportovní školu se zaměřením na atletiku, ale ve skutečnosti jsem chtěla být ­malířkou. Měla jsem soukromého učitele, který mě naučil dívat se skrz barvy a věci a hledat pod povrchem. Svoje obrazy jsem ­dokonce vystavovala a spoustu jich prodala.