25. ledna 2017
Pošmourné dny, vlezlá zima a chandra… A nebo třpytivě bílé svahy, voňavý čaj a dobrá kniha? I únavnou zimu můžete zvládnout se radostí – jako my v redakci!

To se přepije

Zoufale a příšerně nenávidím zimu. Jediný způsob, jak ji přežít, je zimní spánek. Tomuto řešení ale nejsou nakloněny ani moje děti, ani můj zaměstnavatel. Takže se alespoň snažím si zimní období zpříjemnit. Vynikajícím zpříjemňovačem jsou lyže, brusle a tím úplně nejlepším a nejosvědčenějším je dostatek svařáku. (Barbora Vajsejtlová)

Hlavně nehladovět

Jakmile napadne sníh, převtělím se v inuitu – navlíknu se do teplého oblečení a sněhulí, když je sněhu mnoho, připnu ještě sněžnice a vyrazím na zasněžené pláně. Sice nejdu lovit tuleně, ale koukám na stopy ve sněhu a hádám, které zvíře se tady asi toulalo přede mnou. A když je venku tak nevlídně, že nejde vystrčit ani nos, stanu se medvědem. Stočím se do klubíčka pod deku a podřimuju. V každém případě se zima nejlépe přežije s břichem naplněným teplým, energeticky vydatným jídlem, které dělá dobře žaludku i jiným orgánům. Třeba pečenými šťouchanými batáty pokapanými rozpuštěným máslem a posypanými restovanými semínky. Nebo hustou fazolovou polévkou s pečenými rajčaty a pálivou papričkou či hezky pomalu dušeným ­hovězím ­masem ve vlastní šťávě a kopcem kořenové zeleniny. (Zdena Skokanová N.)

Dělejte si radost

Vyrazte na nákupy! Ať už jste dostali k Vánocům dárek, který se vám nelíbí, nebo si zkrátka jen potřebujete udělat radost, zimní měsíce a s nimi spojené slevy jsou ideálním obdobím na nákup věcí, které potřebujete, ale i těch, které vám jen zvednou náladu. Slevy až do 70 % vybízejí především k nákupu oblečení. K tomu ještě grog – a zima se může jít vycpat! Navíc můžete cestu za nákupy spojit s příjemným výletem – do příhraničních německých Drážďan, Vídně nebo Norimberka, kam se dá dojet na otočku. (Marek Cpin)

Máte svůj originální tip na spokojené přezimování? Co vám v tomto období zaručeně zvedne náladu? Diskutujte na Facebooku Žena a život. Tři nejzajímavější příspěvky odměníme balíčkem dobrot od Marks & Spencer v hodnotě 1500 Kč.