29. prosince 2016
Duchové, démoni, nemrtví a další entity či paranormální jevy trápí také české domácnosti. Na pomoc jim jezdí skupina profesionálních „lovců přízraků“ EPRV777. Jak jejich práce probíhá?
1 / 3

„Probudilo mě to uprostřed noci, taková strašná tíha, kvůli které nemů­žete pořádně dýchat, pohnout se ani otevřít oči, i když jste vzhůru. Já se nedala, já se vždycky prala, ale čím víc jsem vzdorovala, tím to bylo horší, jako by na mně ležel opravdu těžký chlap. A přitom prokazatelně nikdo v bytě nebyl. A před týdnem to bylo ještě horší a trvalo to strašně dlouho. Natlačil mě do matrace takovou silou, až jsem se v ní skoro propadala, a pak jsem úplně cítila, jak se svými rameny dotýkal mých,“ popisuje své nejhorší setkání s nadpřirozenem rázná Růžena, obyvatelka obyčejného panelákového bytu v Chotěboři. Vy­děšená žena tehdy rozsvítila všechna světla v bytě a rozhodla se už zůstat vzhůru. Že ji „To“ při velkém světle ­tolik neohrožuje, zjistila už dříve. Když se trošku uklidnila, šla si na balkon zapálit cigaretu. „Jenže jsem si neuvědomila, ža tam je úplná tma. A najednou tam byl. Velký černý mrak, černější než tma, se pomalu blížil ke mně. Já jen ­stála a zírala, neschopná se pohnout. Sunul se blíž a blíž, až byl úplně u mne. A najednou mnou prošel. Ten ­pocit! To bych nikdy nikomu nepřála ­zažít, přímo uprostřed těla jsem cítila strašlivý chlad…“ vzpo­míná si Růžena.
Její jen těžko vy­světlitelné problémy s nadpřirozenem za­čaly už před osmi lety, kdy jí z nepochopitelných důvodů, přestože bydlí sama, něco pořád přehazovalo a převracelo hrníčky a skleničky v obývací stěně. Pak začala bouchat skříň, jako by se z ní někdo dobývalven, i když byla prokazatelně prázdná. Často mívala pocit, že za ní někdo stojí, a když se otočila, bylo tam prázdno. Nebo pila kafe a najednou se v místnosti tak ochladilo, jako by někdo otevřel okno do šílené zimy, a přitom bylo léto. To ještě Růžena jako silná osobnost zvládala, pak ale přišly fyzické ­útoky. Nejprve jen rána do hlavy od něčeho neviditelného, později napadání uprostřed noci v posteli, zmrazení těla, znemožnění pohybu, zalehnutí…

1 / 3