28. prosince 2016
Celý rok jsme měli pod drobnohledem vše, co se dělo okolo dobrého jídla a potravin. Zde je malý výběr toho nejzásadnějšího.

Svatební dort roku

Žena a život byla již podruhé mediálním partnerem prestižní soutěže Svatební dort roku, pro profesionální i amatérské cukráře. Soutěžilo se v devíti kategoriích. Nejlepším svatebním dortem roku 2016 byl oceněn třípatrový dort zdobený volánky a cukrovými květy s názvem Lucia od Michaely Fajmanové. Jeho vzhledem – a mnoha dalšími nádhernými dorty – se můžete pokochat na ZDE.

Michelinské hvězdy

Šéfkuchař Radek Kašpárek vlád­noucí velmi originální kuchyni restaurace Field získal nejvyšší gastronomické ocenění – michelinskou hvězdu. Roman Paulus v hotelové restauraci Alcron a Oldřich Sahajdák v restauraci La Degustation Bohême Burgeoise si své hvězdy udrželi. Tím pádem v České republice vstupují ­do roku 2017 tři hvězdní šéfkuchaři.

Konec plýtvání

Naplno se rozjela úctyhodná iniciativa Zachraň jídlo, která má zabránit vyhazování ovoce a zeleniny, které nedorostly do tvarů odpovídajících normám obchodů. Plodiny shromážděné při této akci se využily na veřejné vaření křivé polévky i v některých restauracích.

Zajímá vsá, co dalšího obohatilo v roce 2016 český svět gastronomie? Spoustu zajímavostí se dočtete v aktuálním čísle časopisu Žena a život, které je právě nyní v prodeji. Za 32 Kč, a to i s krásnou přílohou Ezoterika!