2. listopadu 2016
Ondřej Ládek neboli Xindl X vypustil do světa nové album, na kterém zpívá (s nadhledem a vtipem) o lidech topících se v problémech. Sám si ale nemůže stěžovat – daří se mu po všech stránkách. 

Redaktorka ženy a život Martina Vlčková se na rozhovor sešla s muzikantem Ondřejem Ládkem alias Xindlem X.

Čím ji překvapil?

"Tím, že se s příchodem chladného počasí ostříhal dohola! To ale byla jediná zásadní změna, kterou jsem u něj zaregistrovala. Pracovně se potkáváme už pár let a Ondřej je stále stejný – vstřícný, vtipný a hlavně upřímný. Neexistuje otázka, na kterou by neodpověděl. Navíc z něj vyzařuje klid, i když má den doslova nabitý k prasknutí. Po focení a našem povídání ho čekalo televizní natáčení a hned poté šňůra několika koncertů s kapelou. Kdyby s sebou neměl svoji kytaru a bágl s věcmi, nepoznala bych to," říká Martina. A na co se ho ptala?

Podzim působí na většinu lidí negativně a depresivně. Jak ho snášíte vy?

Nejsem žádná výjimka. Narodil jsem se v srpnu a to na mě zanechalo vliv – jakékoli jiné počasí než letní mi nesedí. S příchodem podzimu mám tudíž velkou potřebu zmizet někam do tepla, což ale letos nejde, protože s kapelou vystupujeme až do konce listopadu. A tak vnitřně tiše trpím a těším se na zimní měsíce, kdy se mi to snad podaří.

Čím si v tom případě zvedáte náladu?

Jasným životabudičem jsou moje dvě děti. Dřív jsem byl schopný spát do jedenácti, dneska se díky nim budím o tři hodiny dřív. Nejsem zrovna ranní ptáče, nějakou dobu mi trvá, než se úplně proberu, ale vstávám docela rád, protože mám pak delší den a stihnu víc věcí. Děti vlastně člověku přidají život navíc.

Celé znění rozhovoru si přečtěte v časopise Žena a život, který vychází právě dnes!