19. října 2016
Dlouho jsem plánovala, že se jich zbavím – nechám si je zmenšit a vrátit jim tvar a pevnost. Podařilo se! Nyní jsem jako žena o mnoho spokojenější.

„Probudila jsem se na pokoji a necítila nic. Žádnou bolest rozřezaných prsou, jak jsem si představovala, jen tlak na hrudi, za který může obvaz. Prospala jsem celé odpoledne, vzbudila se krásně odpočatá, a tak jsem se hned zkusila posadit. Okamžitě jsem ucítila řezavou bolest pod prsy a objevila zavedené drény, které mi vyčuhovaly zpod obvazu a ústily do nádobky na posteli. Navíc jsem byla napojená na infuzi. Posadit se a vstát z postele jsem zvládla až s pomocí sestry. A překonat pár kroků na toaletu se také ukázalo jako slušný výkon. Sestra mi ještě nabídla prášek na bolest, ale neměla jsem pocit, že bych ho potřebovala. Jsem statečná."

To je úryvek z deníku, který si po plastické operaci psala redaktorka časopisu Žena a život Mirka Srdínková. Jak její prsa vypadala před zákrokem? A jak potom? Co jí zmenšení prsou dalo? To se dočtete v aktuálním čísle časopisu Žena a život, které je právě dnes čerstvě na stáncích.