31. května 2016
Možná jsou to jen drobnosti, které považujete za neškodné, a nikdy by vás nenapadlo je podezírat. Jenže ve skutečnosti rozloží váš vztah zevnitř. Bára Vajsejtlová vám vysvětlí, na co byste si měla dávat pozor především.

Když si ho berete, přirozeně předpokládáte, že to bude na celý život. Pak se ale něco pokazí a váš vztah začne skřípat. Vlastně ani nedokážete úplně přesně pojmenovat, kde je problém a co by se mělo změnit, aby to začalo zase fungovat. Jediné, co víte, je, že pokud budete pokračovat stejným způsobem dál, velmi pravděpodobně se rozvedete. Přitom nemusí být na vině žádné zásadní konflikty ani problémy. Tím, co likviduje a pomalu rozkládá váš vztah, můžou být jen zlozvyky, které se tváří poměrně nenápadně, a vůbec by vás nenapadlo je podezírat. Tušíte, odkud vám hrozí největší nebezpečí a na jaké chování si dát největší pozor?

1. Pomlouváte ho za zády

„Když jsem nastoupila na mateřskou, začala jsem spoustu času trávit na hřišti se skupinou místních matek. Všechny si více či méně stěžovaly na své manžele. Poslouchala jsem, jak jsou necitelní, nepozorní, nepomáhají jim s dětmi a tak furt dokola. Já do té doby měla pocit, že žiju v celkem spokojeném manželství. Samozřejmě jsme měli různé problémy, ale nebyla to žádná tragédie. Ale tak nějak nebylo možné přispívat do rozhovoru tím, že v našem vztahu se nic zvláštního vlastně neděje. Tak jsem svým novým kamarádkám přitakávala a přidávala sem tam historku, čím naštval manžel mě,“ říká třiatřicetiletá Lenka. „Jenže pak jsem se najednou přistihla, že na ty drobnosti, které mě štvaly, mnohem víc myslím. Matky na hřišti se navzájem povzbuzovaly, aby si to nenechaly líbit, a já jsem pak přišla domů často naštvaná na manžela kvůli úplným hloupostem,“ svěřuje se.

Případné chyby, které mohou zničit váš vztah, najdete v Ženě a život č. 11 na straně 48-51!

KOUPIT VYDÁNÍ ČASOPISU S TÍMTO ČLÁNKEM