3. května 2016
Málokdo má to štěstí, že za dokonalou postavu a zářivou pleť vděčí pouze genům. V péči o sebe potřebujeme najít hlavně balanc mezi posedlostí a leností.

Vyzpovídaly jsme čtyři ženy, pro které je vzhled součástí kariéry. Inspirují, protože nejen úžasně vypadají, ale hlavně si užívají života. 

Nemusíte už žehrat na nespravedlnost osudu. Všechny ty herečky, modelky i kamarádky, co se chlubí, že mohou jíst, co chtějí, a nikdy nepřiberou, nám možná trochu lžou. Mít metabolismus, co bez problému spálí i čokoládový dortík v deset večer, totiž působí klidně a nenuceně. Zatímco když se přiznáte, že na sobě pekelně dřete, už to není tak sexy. Chceme, aby naše krása byla zásluhou přírody, vyšší moci, přitom tajně podstupujeme plastické operace. Ženský svět je v tomhle ohledu zkrátka dost neupřímný.

Proč neřekneme pravdu?

Podle americké psycholožky Brené Brown, která zkoumá lidskou zranitelnost, může za ženské pocity nespokojenosti a života pod tlakem nejen honba za dokonalostí ve všech směrech. Hlavním důvodem je skutečnost, že nesmíte přiznat, jak moc se snažíte. Protože když se snažíte, už to není přirozené.

A právě přirozenost je dnes nová mantra celebrit, reklam, marketingu… Paní Perfektní, co se jí to všechno přihodilo jen tak mimochodem, ale potí krev každý den v posilovně, živí se lístky salátu a utrácí za sebe desetitisíce.

Svoji roli v téhle přetvářce hraje i klasická ženská soutěživost. Chceme dosahovat co nejlepších výsledků ve všem: v práci, výchově dětí, domácnosti a samozřejmě i v našem vzhledu. Nechceme být obyčejné smrtelnice, stejné jako kdokoli jiný. Proto ty báchorky o rychlém metabolismu, genech a času na osmihodinový spánek.

Celý článek najdete v Ženě a život č. 9 na straně 114-119!

Jak vnímáte péči o sebe vy? Programově se zdokonalujete, rozmazlujete se, nebo chcete mít hlavně pohodu? Diskutujte s ostatními čtenářkami. Tři nejzajímavější příspěvky odměníme dárkem, balíčkem kosmetiky Nivea Q10.
KOUPIT VYDÁNÍ ČASOPISU S TÍMTO ČLÁNKEM