8. března 2016
Už jste se s nimi určitě setkala. Opakují se tak často, že už jim většina lidí začala věřit – a kazí si tak úplně zbytečně své hubnutí. Bára Vajsejtlová pro vás shromáždila největší mýty o spalování tuků.

A je to tu zase. Celou zimu se tvářím, že jediné, na čem záleží, je hloubka mé osobnosti a vrozeného šarmu, takže  klidně sním v podstatě všechno, co přede mnou nevyleze na strom, nebo není přilepené. S prvními nesmělými paprsky jarního slunce se pak postavím před zrcadlo s vědomím, že nastává období odhazování termovrstev – a propadnu okamžitě hluboké depresi. Je totiž naprosto jasné, že i kdybych měla tu nejušlechtilejší duši na světě, nikdo si jí přes ty špeky ani nevšimne. O fotkách v plavkách se mi začne i zdát (a věřte, že to ­nejsou sny o tom, jak hrdě lepím své ­obrázky v bikinách do rodinného fotoalba) a frustrovaně počítám, jestli by se na mém účtu nenašlo zbytečných pár desítek tisíc na liposukci…

Při hledání jakéhokoliv způsobu odtučnění jsem za ty roky natrefila na spoustu mýtů, polopravd či úplných omylů ohledně hubnutí. A samozřejmě je na vlastních špecích i bez úspěchu vyzkoušela… Dobře ale vím, že jim spousta lidí dál slepě věří. Zdají se být nevymýtitelné, nezničitelné a úplně zbytečně kazí i to nejurputnější hubnoucí snažení.

Které jsou ty nejčastější? Nalistujte stranu 109-11 v Ženě a život číslo 5!

KOUPIT VYDÁNÍ ČASOPISU S TÍMTO ČLÁNKEM