26. ledna 2016
Příběhy dokonalých žen, které s úsměvem na rtech zvládaly kariéru i rodinu a ještě pětkrát týdně zaběhly do fitka, mnohé z nás často uváděly do rozpaků. 

Vážně to jde? Tenhle mýtus má ale naštěstí už po sezoně. Naopak se oprašuje moudré přísloví: „Mnoho psů, zajícova smrt.“ 

Superženy, které bez problémů sedí půlkou pozadí na meetingu, druhou na školní besídce, a navíc jim to za všech okolností sluší… Také už jste o nich slyšela nebo četla? Ale jsou vůbec skutečné? V mnohých z nás jejich příběhy zanechávají pocit, že jsme úplně k ničemu, když i při zcela průměrné práci horko těžko zvládáme dvě děti a teplá večeře bývá jen o víkendu… Jenže když některou z nich potkáte, dřív nebo později i ona přizná – to co vy už dávno tušíte – že ošidit se něco nebo někdo prostě musí. Zkrátka jsme přišly na to, že sice můžeme mít všechno, ovšem nikdy ne naráz! 

Prostě nadoraz

Nezapomenu na obchodní schůzku, na kterou jsem dorazila v kostýmku. Ale bez sukně! Synovi tenkrát rostly zuby, prořval tři noci. Když mě sekretářka obchodního partnera upozornila, rozbrečela jsem se. Tehdy mi došlo, že to fakt nedávám! 
Michaela Smetanová (42 ) 

Další příběhy žen najdete v nové Ženě a život na straně 32-33

Věříte, že se dá mateřství a kariéra plnohodnotně propojit? Anebo jde jen o zbožné přání? Diskutujte na Facebooku Ženy a život, pět z vás odměníme dárkem!