24. listopadu 2015
V minulosti vždy následovala po období oslav a blahobytu doba půstu a střídmosti. Dnes slavíme stále se stejnou chutí, jen na chvíle odříkání většinou už nedojde. Co takhle to letos změnit?

Jak nepřibrat přes Vánoce – to je téma, kterému se věnujeme každoročně. Přitom jde o pár dní, tak co řešit? Když si o svátcích víc dopřejeme, stačí pak přidat ve sportu, ubrat v laskominách a jsme zase rychle na své váze. Tak snadné to je. Tedy bylo by, kdybychom nepodlehli tlaku okolí a obchodníků, podle nichž Vánoce začínají v říjnu a synonymem odpočinku je sezení na gauči s horou jídla po ruce. Zeptali jsme se proto odborníků, jak vánočnímu přibírání předejít. A jelikož co člověk, to názor, i jejich rady se různí.

Zatímco nutriční poradkyně Hana Kuthanová, propagátorka nízkosacharidového stravování, vám doporučí, abyste se vyhýbali cukrům, ale klidně si do kávy dali šlehačku, doktora Ondřeje Nývlta, odborníka na výživové poradenství Světa zdraví, naopak potěší, budete-li se od tuků držet dál. Je na každém z nás, abychom si sami zvolili cestu, která nám vyhovuje – co prospívá jednomu, nemusí být vhodné pro druhého. Na dvou prostých principech, jichž bychom se měli držet, se ale shodnou všichni: Nepřejídat se a před lenošením dát přednost pohybu, i kdyby to měla být „jen“ procházka.

V nové Ženě a život najdete rady odborníků, jak přes Vánoce nepřibrat. Na straně 108-111.