10. listopadu 2015
Dodá vám sebevědomí, zahrne vás romantickými gesty, přihraje jiskřivý sex a dovede k branám extáze. Na druhou stranu vám dokáže rozmetat rodinu od základů a sebrat všechno, na čem vám záleží.

Když jsem se rozhodla přijmout pozvání na kafe od kolegy, který mi už dlouho nadbíhal, předem jsem věděla, že spolu ten večer skončíme v posteli. A popravdě už jsem se nemohla dočkat, protože jsme v té době s manželem spolu už skoro půl roku nespali. Dle očekávání to bylo fantastické. S čím jsem ale nepočítala, bylo pokračování, které se z toho vyvinulo. I když jsem si myslela, že to bude jen jednorázová záležitost, sešli jsme se znovu a sex je tak skvělý, že to prostě nedokážu utnout. A vlastně ani nechci,“ říká třiatřicetiletá Natálie. 

„Na druhou stranu se děsím toho, aby se to neprovalilo, protože své děti i manžela skutečně miluji a nechci o ně přijít. Jenže manžel na ­intimnosti bohužel příliš není a po narození dětí už na sex skoro úplně rezignoval. Já si ale připadám příliš mladá na to, abych žila jako jeptiška,“ přiznává Natálie.

Ženská nevěra je něco, o čem se příliš nemluví. Zatímco muži, kteří si pořídí milenku, jsou kamarády poplácáváni po zádech coby nezdolní chlapáci, nevěrné ženy mají nálepku nezodpovědných potvor. ­Nicméně to, že se o něčem nemluví, rozhodně neznamená, že to neexistuje: módní doplněk ve formě milence si, podle výzkumu sexuologů Weisse a Zvěřiny, během svého života pořídí téměř polovina (přesně 46 %) Češek. Na jedné misce pomyslných vah je vášeň, vzrušení a romantika, zatímco druhou stranu vyvažuje riziko, že se vám pod rukama rozsype všechno, co jste doposud budovala, a váš soukromý život bude rozmetán na prvočinitele. ­Stojí tedy vůbec za to jít do mileneckého vztahu, nebo tohle pokušení odmávnout daleko za obzor? Ptali jsme se žen, které mají s milenci osobní zkušenost.

Zkušenosti žen, které si pořídily milence, si můžete přečíst v nové Ženě a život na straně 49-52!