27. prosince 2018
Jasně, sjezdové lyžování je a vždycky zůstane zimním sportem číslo jedna. Za vyzkoušení ale stojí spousta dalších aktivit. Dejte jim šanci, určitě některé z nich přijdete na chuť!

1. Skialpy

Velkým hitem posledních let je skialpinismus. Nejkrásnější na něm je, že se pohybujete mimo sjezdovky, vleky a davy lidí. Na vrchol kopce vyjdete na lyžích vybavených tzv. tule­ními pásy nalepenými na skluznici, které usnadňují stoupání, a dolů se spustíte netknutým čerstvým prašanem. Na skialpinistický výšlap ale nikdy nevyrážejte bez zkušeného horského vůdce. Túry pro začátečníky s průvodcem se pořádají třeba v Krkonoších (www.active-sport.cz).

2. Bruslení

Bruslení v přírodě má také své kouzlo. Aby bylo bezpečné, je třeba vyčkat na dobu, kdy je tloušťka ledu aspoň 10 centimetrů. Nádherným zážitkem je bruslení na zamrzlé Lipenské přehradě, kde – když počasí dovolí – vzniká upravená trasa v délce až 38 kilometrů (www.lipno.info).

Embed from Getty Images

3. Běžky

Přízeň si opět získává i běžecké lyžování. Proč? Je u něho legrace, hory při něm poznáte mnohem lépe než při jízdách „lanovkou nahoru, po sjezdovce dolů“ a ještě si dáte do těla (www.skimapa.cz nebo www.kamzasnehem.cz/bezky).

Více tipů na aktivity, které vás budou těšit během vánočních prázdnin, najdete v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji. I s krásnou přílohou Ezoterika. Dva časopisy jen za 35 Kč!