24. září 2018
Podzim s sebou přináší nová témata na interiérové dekorace. Na tyhle vám bude stačit doba mezi třemi a čtyřiceti minutami. A nezapomeňte do jejich vytváření zapojit děti.

Ramínková výstava
Z ramínek na kalhoty můžete vytvořit závěsný systém na různé oblíbené fotky, grafiky nebo třeba výkresy svých dětí. Stačí je jen s rozmyslem rozmístit po stěně, kterou výstavce chcete věnovat. Pro tento účel by všechna ramínka měla být stejná.
Naše rada: Ramínka v horní úrovni zarovnejte, bude to vypadat dobře, i když budou formáty exponátů různě velké.

Křížová plavba
Motiv lodi si tužkou slabě předkreslete na stěnu. Do každého rohu nebo křížení čar zatlučte malý hřebík. Textilní gumu (z galanterie) přivažte na hřebík a napněte ji k nejbližšímu dalšímu hřebíku. Tak pokračujte dál, dokud celý motiv nebude pokrytý gumou. Nakreslené čáry pak vygumujte. Fotky připevněte na gumu svorkami.
Naše rada: Dbejte na to, aby základna lodi byla rovnoběžná s deskou stolu nebo toho, co je pod ní. Nakloněná by vás mohla po čase znervózňovat.

Náznak rodokmenu
Vše si nejdřív rozvrhněte na papíře podle počtu fotek, které si chcete zavěsit na namalovaný strom. Rozhoduje i jejich velikost a styl rámečků. Motiv stromu si napřed na stěnu aspoň vytečkuje tužkou, pak ho vymalujete barvami, které se vám hodí k ostatnímu vybavení a doplňkům v pokoji. Fotografie zavěste podle možností – pomocí oboustranné lepicí pásky nebo na háčky.
Naše rada: Ač je to spíš romantická dekorace, věřte, že v jednoduchosti je krása. Pár fotek můžete i volně položit na desku, z níž strom „vyrůstá“.

Další skvělé tipy a nápady najdete v nové tině Bydlíme

Předplaťte si tinu Bydlíme zde