14. února 2018
Stále máte po Vánocích pár kilo navrch a chcete zhubnout? Nebo se jen snažíte dodržovat své novoroční předsevzetí jíst zdravě, a zároveň vám chybí mlsání, a to nejenom to sladké?

Pokud si neumíte představit večer u televize bez brambůrků, slaných tyčinek či popkornu, ale přitom víte, že byste se takovým neřestem měly vyhnout obloukem, máme pro vás řešení! Otevřete si místo nezdravých mastných chipsů, které vašemu tělu nedodají žádné živiny, radši sušené maso.

Na trhu existuje řada značek a příchutí. Pokud však chcete vsadit na kvalitu a českou značku, poohlédněte se po balíčcích od Fine Gusta, pardubické firmy, která vyrábí jerky (neboli sušené maso) prvotřídní kvality již třetím rokem. Na výběr máte z několika příchutí, směsí nebo jen čistého masa. Spousta z vás jistě ocení, že je k dispozici nejen tradiční hovězí, ale i dietnější krůtí maso. Zvolit můžete buď čisté maso bez příchuti, či kořeněné. Ideální na mlsání jsou pak tzv. trail mixy – směsi sušeného masa, oříšků a sušeného ovoce.

Proč dát přednost sušenému masu před jiným mlsáním?

1) Vhodné při dietě

Sušené maso je díky své nižší energetické hodnotě a vysokému obsahu bílkovin třeba oproti chipsům mnohem vhodnější volbou k mlsání třeba u televize. Navíc balíčky jsou menší, tudíž toho ani nesníte tolik. Chuťově přitom jerky předčí brambůrky, popcorn i slané tyčinky.

2) Pro sportovkyně

Jestliže se stále držíte svého předsevzetí a poctivě cvičíte, sušené maso je pro vás ideální parťák.  Je to výborný zdroj bílkovin, které vaše svalstvo při regeneraci jistě ocení. Jerky jsou ideální malá a rychlá svačinka po sportovním výkonu.

3) Na cesty

Pokud vás honí mlsná třeba v práci nebo na výletě, není nic jednoduššího, než vytáhnout balíček sušeného masa. Od Fine Gusta jsou pro takovou příležitost ideální tzv. snack bary, kde je maso slisováno do tyčinek. Úspora místa v kabelce oproti jiným mlskám je jen dalším bonusem.

4) Ocení ho děti i manžel

Pokud jste zastánkyně zdravé výživy, ale manžel a děti s vámi tuto vášeň příliš nesdílí, sušené maso může být řešením. Věřte, že díky němu budete za superhrdinku a budou vám za něj moci ruce utrhat. Pro děti je to navíc skvělá svačinka, kterou můžete mít stále u sebe, místo kupování suchých rohlíků plných lepku nebo cheeseburgerů u okénka.

Co je vlastně jerky?

Jerky je syrové maso, ze kterého je odstraněn tuk, následně je nakrájeno na proužky a vysušeno. Při sušení se obvykle přidává sůl, aby se maso nekazilo. Většina výrobců však kromě soli do sušeného masa přidává i aromata, barviva, dochucovadla či konzervanty. Naproti tomu Fine Gusto sází na přirozenou chuť masa a nabízí přírodní jerky bez umělých dochucovadel. Jediným přídavkem je sůl, která slouží jako konzervant. Nepoužívají jí více než 2 procenta. Ani v ochucených tyčinkách nenajdete žádnou „chemii“, jen koření. Veškeré produkty Fine Gusta jsou tedy zaručeně bez „éček“ a jiných chemicky vyrobených přísad.

Více na www.finegusto.cz.