13. srpna 2018
Již ve středu 15. srpna slavnostně zahájí 15. ročník Letní Letné velkolepý narozeninový open air. Přijďte se podívat na představení desítek artistů, klaunů, tanečníků a muzikantů z České republiky i ze zahraničí.

Více než 30 artistů, klaunů, tanečníků a muzikantů z České republiky i ze zahraničí pod vedením geniálního Daniela Gulka předvede své schopnosti v představení s názvem De Nova Stella, které vzniklo speciálně pro Letní Letnou. „Bude to představení o lásce. O vztazích mezi lidmi, přijetí se navzájem, respektování se a přijetí toho, že být ve spojení s ostatními a poznávat sám sebe je boj,“ říká Daniel Gulko. Představení bude uvedeno dvakrát, ve středu 15. a ve čtvrtek 16. srpna, vstup je zdarma.

Představení s názvem De Nova Stella neboli nová hvězda je inspirováno dílem astronoma Tycha de Brahe, který objevil, že nebe není pevné a neměnné, ale že se neustále mění, jako my, jen v jiném měřítku. „Název představení De Nova Stella je poctou všem vizionářům, kteří vidí dál, až za obecně přijímané předpoklady své doby. Ať žije cirkus!“ říká Daniel Gulko.

Mezinárodní festival Letní Letná bude probíhat od 15. srpna do 2. září a představí nejrůznější podoby nového cirkusu a vedle zahraničních hvězd uvede v největší přehlídce českého nového cirkusu širokou paletu umělců několika generací. Zážitky z dech beroucích představení ještě umocní krásné hostesky se zásobou ledově namraženého Jägermeisteru 🙂