15. srpna 2018
Rituál, kdy prodejce mačetou odsekne špičku kokosu a dá do něj brčko asi v Čechách nezažijte, ale i tak si můžete kokosovou vodu dopřát.

Ochutnali jste už někdy kokosovou vodu, nad jejímiž účinky se rozplývá nejedna hollywoodská celebrita? Proč je vlastně kolem téhle čiré tekutiny ze středu mladých zelených kokosů takový humbuk? Podívali jsme se jí na zoubek a přinášíme několik důvodů, které vás přesvědčí!

Kokosová voda je už dlouhá léta populární v tropech, nyní se ale rozšířila i do našich končin. Nejčastěji ji seženete v plechovkách, ale když budete mít štěstí, tak ji můžete pít přímo z mladého zeleného kokosu! Díky svým účinkům je využívaná jako přírodní energetický nápoj, který na rozdíl od iontových nápojů nemá negativní vliv na zažívání a má menší obsah kalorií.

Má nízký, téměř nulový obsah tuku, sacharidů, neobsahuje umělá barviva, konzervační látky ani sladidla. Naopak se ale může pochlubit obsahem draslíku, železa, vitamínu C a dalších minerálních látek nebo enzymů. Ostatně právě díky nim se kokosové vodě připisují detoxikační účinky. Kromě toho má prý i příznivé anti-age účinky a pomáhá zrychlovat metabolismus. Čili pomáhá s hubnutím.

Čerstvou kokosovou vodu seženete během léta třeba na trzích nebo v některých vybraných kavárnách.