24. května 2018
Jedna z největších a nejpopulárnějších českých kulturních akcí vstupuje do svého druhého čtvrtstoletí. Šestadvacátý ročník festivalu Mezi ploty proběhne už tento víkend!

Na pódiích v parku Psychiatrické nemocnice Bohnice vystoupí 26. a 27. května hvězdy jako Vojtěch Dyk s B-Side Bandem, Tomáš Klus, No Name, Xindl X, Horkýže Slíže, PSH, Mňága a Žďorp, N.O.H.A., Prago Union, Mydy Rabycad, Sto zvířat, Slza, Lenka Dusilová, Vosto5, Buchty a loutky, Studio Ypsilon, Divadlo Bolka Polívky a mnoho dalších. Hudební a divadelní program doprovodí spousta tvůrčích dílen a soutěží, bezpočet workshopů, kurz hypnózy a dokonce chůze po žhavém uhlí. A to vše za naprosto super cenu!

Mimořádně nabitá bude letos hlavní hudební scéna Central Park, která dokáže zaujmout drtivou většinu posluchačů. Přijedou na ni někteří z nejpopulárnějších českých a slovenských muzikantů, a to zdaleka nejen z vod mainstreamu.

K největším hvězdám nepochybně patří Vojtěch Dyk, jeden ze zářivých hudebních a hereckých talentů současnosti. Vystoupí za doprovodu kapely B-Side Band.

Tečku za programem prvního dne udělá další velké jméno: dynamický písničkář a autor inteligentních textů Tomáš Klus, pro kterého se už „Ploty“ staly srdeční záležitostí.

 

Mňága a Žďorp hráli už na prvním ročníku v roce 1992 a letos svým vystoupením celou akci zahájí. Jejich frontman Petr Fiala navíc patří k těm, kteří svou otevřeností Plotům pomáhají likvidovat tabu:
„Byl jsem kdysi v blázinci dva měsíce, poslední čtyři roky chodím na terapii a nepovažuju to za nic negativního, protože mi to velice pomáhá. Naopak nechápu lidi, kterým je těžko a neodhodlají se s tím svěřit a stydí se jít k odborníkovi. Je to pro mě stejný jako stydět se za zlomenou ruku a zkoušet si ji vyléčit sám.“

Velká Rodinná zóna bude plná divadelních pohádek, tvůrčích dílen a soutěží pro nejmladší návštěvníky a současně nabídne muziku, která oslovuje jak děti, tak rodiče.

Především se sem vydá kapela Kašpárek v rohlíku, jejíž bejbypank se stal synonymem mezigenerační zábavy. Kromě ní se tu podruhé objeví Sto zvířat se speciálním programem pro děti. A zajímavý příspěvek do rodinné zábavy zajistí taky uskupení Poletíme?, jež se samo zařazuje jako „original banjo punk future jazz band“.

Z loutkových divadel se tu můžeme těšit například na soubor Buchty a loutky, Studio Damúza nebo divadlo Ponec.

Vstupenky na festival (jednodenní za 320 Kč, permanentka za 525 Kč) jsou k mání v předprodeji Ticketstream. Do areálu PN Bohnice se dostanete autobusem 177, 200 nebo 202, když vystoupíte na zastávce Odra. Celý program festivalu najdete ZDE!