22. prosince 2017
Použití aviváže si získalo v průběhu let velkou oblibu a většina z nás její použití považuje za zcela běžné. Nicméně znáte hlavní důvody a přínosy jejího použití?

Při praní v pračce se vlákna textilu různě pohybují a překrucují, což způsobí, že vyprané, usušené prádlo je pak na dotek tvrdé. A pak jsou tu dnes velmi často používané tkaniny s vysokým obsahem umělých vláken, ve kterých během nošení vzniká elektrostatický náboj. Látka se poté lepí na pokožku a přitahuje špínu. A to jsou nepříjemnosti, které lze použitím aviváže účinně odstranit. Oblečení ošetřené aviváží je daleko měkčí, tedy pohodlnější a příjemnější na nošení, méně se mačká, snadněji žehlí a díky slabému filmu, který aviváž vytvoří na jednotlivých vláknech, se špína drží dále od vláken a vy ji daleko lépe a jednodušeji vyperete.

Mezi efekty aviváže rozhodně také nesmíme opomenout příjemnou vůni, kterou prádlu dodá. Vůně nám pomůže vybavit si příjemné vzpomínky, nebo nás na pár vteřin přenést na jiné místo. 64 % z nás má spojenou svěží vůni oblečení s pocitem štěstí. Jak to máte vy, jaká vůně je pro vás tou šťastnou? Evropané nejvíce hovoří o vůni mořského pobřeží (70 %), zahrady (62 %) a městského parku (55 %). Vůně inspirované těmito místy můžete nyní mít i u  vás doma, a to díky nové řadě aviváží Lenor Inspired By Nature.

Lenor Inspired by Nature – Shea Butter – pečující vůně inspirovaná výtažkem ze semen Máslovníku afrického – bambuckého másla. Bílé pižmo a jantar vytvářejí sametový dotek na vašem oblečení.

Lenor Inspired by Nature – Deep Sea Minerals – svěží a uklidňující vůně s mořskými elementy inspirovaná ostrovy ve Středozemním moři.

Lenor Inspired by Nature – Silk Tree Blossom – strhující vůně inspirovaná okrasnou květinou Albízií růžovou. Příjemné dřevité elementy poskytují jemný pocit na vašem oblečení.

Doporučená maloobchodní cena aviváží Lenor Inspired by Nature je 69,9 Kč (750 ml), 119,9 Kč (1380 ml). Cena se může u jednotlivých prodejců lišit.

Velkou výjimku v použití aviváže tvoří funkční materiály. Při praní těchto materiálů aviváž NIKDY NEPOUŽÍVEJTE. U prodyšných textilií s permeabilní membránou a textilií z mikrovlákna totiž použitím aviváže dochází ke snížení funkčnosti textilií.