23. července 2018
V Evropě najdete přes 300 zábavních parků, jak vybrat ten pravý? Srovnávací portál ShopAlike se rozhodl připravit Ultimátní hodnocení zábavních parků v Evropě, které vám pomůže s výběrem pro rodiny s dětmi i adrenalinové nadšence.

Největší zábavní parky v Evropě

Některé zábavní parky jsou tak velké, že se zde můžete toulat klidně týden a nebudete se nudit. ShopAlike pro vás připravil seznam 5 největších parků na základě rozlohy a ročního počtu návštěvníků.

Nejlepší parky pro adrenalinové nadšence

Některé parky se zaměřují na rodinné zážitky a jiné se naopak snaží přilákat milovníky vzrušení. V kategorii zábavních parků s nejlepšími horskými dráhami najdete přehled top parků pro fanoušky extrémů.

Nejlepší zábavní parky pro rodiny

Pokud hledáte tip na víkendový výlet s dětmi, máme pro vás seznam TOP zábavních parků s aquaparkem a hotelem.

Nejstarší zábavní parky v Evropě

Tato kategorie je tím pravým pro milovníky historie. Nejstarší najdete v Dánsku – Dyrehavsbakken, který funguje neuvěřitelných 435 let. Tento zábavní park vznikl ještě za života Williama Shakespeara a dobou své existence tak trumfne většinu současných evropských států.

Zábava v Česku

A co u nás? ShopAlike se podíval i zábavní parky u nás a vybral pro vás 5 českých aquaparků. Na prvním místě najdete Aquapalace Praha s 12 tobogány, divokou řekou, 17 vířivkami a neuvěřitelným množstvím atrakcí. Na druhém místě je Aqualand Moravia v Pasohlávkách u Brna. Pyšní se 14 bazény a 20 tobogány a skluzavkami .

ShopAlike sesbíral data na základě údajů a cen zveřejněných na oficiálních webových stránkách zábavních parků a údajů o funkčních horských drahách z portálu Roller Coaster database (rcdb.com). Veřejné informace dostupné na Wikipedii byly použity při kalkulaci rozlohy jednotlivých parků. Ceny v jednotlivých zábavních parcích se mohou lišit na základě konverzního kurzu nebo sezóny.