20. října 2017
Vypadáme s ní sexy, Dodává nám sebevědomí i pohodu. Zároveň víme, že kvůli zdraví je lepší s kouřením skončit. Ale jak?

Taková Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, Marlene Dietrich nebo Marilyn Monroe vypadaly se zapálenou cigaretou úplně k sežrání. Kdo by nechtěl rajcovat muže, že? Jenže platí to i dnes?
Ať už nám srolovaný tabák u úst přináší sebevědomí, pocit, že jsme dokonalé, nebo jen možnost se u společného popelníku seznámit s dalšími kuřáky, jedno víme všichni: rozhodně nejde o zdraví prospěšnou věc a v těle nám může způsobit fatální následky. Proto by bylo nejlepší s ní skoncovat. Jistě, lehce se o tom mluví a hůř dělá. Ale proč to nezkusit?

4 způsoby odvykání kouření

1 Biorezonanční terapie

Během vyšetření vykouříte svou poslední cigaretu do poloviny a nedopalek vložíte do speciálního přístroje. Ten z kousku cigarety načte elektromagnetický frekvenční vzorek nikotinu, zrcadlově ho obrátí a prostřednictvím elektrod obrácenou frekvenci bezbolestně vyšle zpět do těla. Tím se vyruší fyzická závislost na nikotinu, ovšem s tou psychickou se budete muset poprat sama. K odvykání kouření postačí jedna návštěva, která stojí 1100 Kč. Více na www.bionce.cz.

2 Elektronická cigareta

Na základě vlastní úrovně závislosti si vyberete cigaretu s obsahem nikotinu. Tento způsob odvykání vyhovuje těm, kteří mají psychickou závislost na „držení něčeho v ruce“. Uvolňující se pára zajišťuje efekt dýmu. V nabídce jsou jednorázové či takové cigarety, do kterých se vkládají vyměnitelné náplně s vysokým, ale i nulovým obsahem nikotinu. Popřípadě s příchutěmi. Cena kusu od 290 Kč. Více ZDE.

3 Silná vůle

Bezpochyby nejnáročnější způsob odvykání kouření s nejmenším procentem úspěšnosti. Ovšem toho, kdo díky silné vůli překoná vlastní závislost, čekají trvalé výsledky. Nejčastěji se závislost na kouření nahrazuje sportovními aktivitami, vyšší chutí k jídlu či zajímavými zážitky.

4 Nikotinové žvýkačky

Vhodné pro slabší a středně silné kuřáky. Při žvýkání se nikotin obsažený ve žvýkačce vstřebává sliznicí dutiny ústní a polovina obsahu se dostává do krve. Chybí samotný akt kouření, tedy popotahování a vypouštění dýmu. Týdenní dávka vyjde přibližně na 400 Kč.