20. září 2018
Většina milovníků dobrého vína má dlouhé podzimní večery spojené s návštěvami vinných sklípků. Vyrazte do Velkých Bílovic za skvělým vínem a na výlet do čtyři sta let staré historie.

Habánské sklepy se otevírají veřejnosti. Návštěvníci a milovníci vína mají nově možnost nahlédnout do 400 let staré historie, poznat původní habánský sklep, posedět ve vinotéce a ochutnat i speciální archivní vína.

Devadesátiminutová prohlídka vede vinotékou a budovou vinařství, kde jsou k vidění unikátní dřevěné vinifikátory a lisovna. Dále pak pokračuje do dobového i moderního sklepa, kde probíhá závěrečná degustace. Milovníci vína při ní ochutnají výběr šesti přívlastkových vín!

V místní vinotéce si pak může každý koupit vynikající vína. Ředitel Habánských sklepů Josef Svoboda dokonce uvolnil do prodeje několik archivních vín, která až dosud přísně střežil ve zdejších sklepích.

Zajímavostí vinotéky jsou i dřevěné sudy umístěné ve speciálním humidoru za sklem, v nichž zraje víno Zweigeltrebe barrique. Vinařství se vrací k výrobě vína i v původním habánském sklepě, kde bude v šestisetlitrových sudech po dobu minimálně 12 měsíců víno Habánské sklepy Rezerva. Navíc jsou zde uloženy také sudy používané při výrobě oceňovaného vína Habánské sklepy Cuvée Jacob Hutter.