10. ledna 2018
Zbyly vám nějaké lískové nebo vlašské ořechy z vánočního pečení? Co z nich udělat rámečky na obrázky a do tvoření zapojit i děti?

Zátiší se šiškou

Několik oříšků nalepte do pyramidy uprostřed rámu.

Co potřebujete:
– lískové oříšky – tavné lepidlo – rám na obraz s paspartou –  ručně vyrobený papír – nůžky – lampionky mochyně – šišky

Jak na to:
Ořechy nalepte tavným lepidlem na rám, odstraňte sklo a paspartu. Ruční papír zastřihněte na potřebnou velikost, vložte do rámu a vraťte do něj paspartu. Nakonec přilepte mochyně a šišky.

Zlatý třpyt

Rámeček jako z pohádky se bude nejvíc hodit do dívčího pokoje.

Co potřebujete:
– vlašské ořechy – tavné lepidlo – velký rám – zlatou barvu ve spreji – stuhu – dekorační perly – dekorační přívěsek – voskovanou stuhu – případně větvičku bobulí

Jak na to:

Vlašské ořechy opatrně rozlouskněte, odstraňte jádra a poloviny skořápek přilepte tavným lepidlem na rám. Nastříkejte ho zlatou barvou ve spreji a nechte zaschnout. Pak tavným lepidlem připevněte stuhu a dekorační perly. Malý dekorační přívěsek (například mašličku zlaté barvy) navlékněte na voskovanou stužku, zavažte na uzel a na zvolené místo rovněž přilepte tavným lepidlem. Rám můžete ozdobit i větvičkami s bobulemi. Konce stužky ostrými nůžkami sestřihněte došikma.

Tip: Rám připevněte na tvrdý papír oboustrannou lepicí páskou.

Další skvělé rady a nápady najdete v nové tině Bydlíme, která je právě v prodeji.

Předplaťte si tinu Bydlíme, měsíčník o bydlení plný praktických rad a užitečných tipů. www.jenprocasopisy.cz/tina-bydlime