28. listopadu 2018
Když je venku chladno a šero, potěší nás čemeřice černá svými kouzelnými květy hvězdicovitého tvaru. Pro jejich jemnost jsme vybrali ty bílé.

Co byste měli vědět o čemeřicích – prozradíme vám, na co si dávat při pěstování těchto krásných zimních květin pozor:

Pěstování čemeřic venku

Tyto trvalky preferují chráněnou polohu v (polo)stínu, jejich zemina by měla být vápenitá a dostatečně propustná. V případě potřeby do ní můžete přidat humus a písek. Čemeřice vděčně přivítají mulč v podobě podzimního listí. Jinak jsou nenáročné a mají rády svůj klid.

Pěstování čemeřic uvnitř

Patří především ven. V domě kvetou tím déle, čím chladnější stanoviště mají. Ideální je takové, na kterém nebývá tepleji než 10 až 15 stupňů. Jako řezané květiny vydrží čemeřice zhruba týden, když jim každé dva až tři dny měníte vodu.

Vánoční kytice

Dokonalý dárek pro hostitelku: ze zimostrázu a čemeřic vytvořte kytici, stonky přitom k sobě pokládejte spirálovitě. Stonky svažte lýkem. Malé vánoční koule připevněte na větvičky zimostrázu pomocí floristického drátku.

Náš tip:

Čemeřici v květináčku obalte po celé jeho ploše mechem v několika vrstvách (bude pak lépe držet), ty oviňte floristtickým drátem a vytvarujete do pravidelného kulatého tvaru. U poslední vrstvy zakryjte drát hezkou širokou mašlí a dekoraci instalujte jako pochoutku pro oči na dortový podnos.

Přírodní rámec

Chcete si vystavit fotografie skutečně originálně? Ohněte drátěný kruh (z květinářství) do tvaru oválu a drátem na něj připevněte eukalypt i zkumavky. Do těch nalijte vodu, věnec doplňte čemeřicemi, nakonec ho zavěste a fotky umístěte 
do jeho středu.

Něžný věneček

Tato kombinace zůstává stálým adeptem na nejkrásnější zimní věnec. Je utvořený z drátovce, starčeku přímořského a čemeřic. Aby květy tak rychle neuvadly, jsou jejich stonky ponořené v orchidejových zkumavkách naplněných odstátou vodou.

Další skvělé tipy a nápady najdete v tině Bydlíme, která je právě v prodeji

Chcete dostávat tinu Bydlíme do schránky? Předplatné najdete zde: www.jenprocasopisy.cz/casopisy/hobby-domov-vareni/tina-bydlime/