22. listopadu 2018
Závěsný, stojací, rafinovaný nebo úplně prostý – adventní kalendář může být i vtipná dekorace. Záleží, pro koho ji děláme.

Dárková girlanda

LED světelný řetěz rozzáří váš pokoj. Zavěste ho na zeď, naplňte 24 malých svačinových sáčků a pomocí kolíčků na prádlo je připevněte na světelný řetěz. Očíslujte je listy z kalendáře a vše ozdobte vánočními koulemi, jedlovými větvičkami a bobulkami.

Barevná lesní školka

Za každou z těchto barevných jedliček se skrývá jedna dárková poukázka: Na bruslení, večeři v restauraci, hlídání dětí – na vše, co vašim milým udělá radost. Na stromečky vystřihněte z barevného papíru čtyřiadvacet vysokých trojúhelníků a nalepte je na špejle. Dozadu napište text. Vpředu každou poukázku zlatým popisovačem ozdobte a očíslujte. Stromky naaranžujte na dřevěnou desku se stejným počtem předvrtaných otvorů 
jako miniaturní les.

Kalendář „to go“

Ať už recyklovaný, či zbrusu nový, tento kalendář je vtipný a skutečně jedinečný. Buď sbírejte staré očištěné lepenkové pohárky, nebo si kupte nové (například v obchodech s kávou). Polepte je dárkovým papírem a naplňte nejrůznějšími lahůdkami. Potom kolem pohárků ovažte saténové stužky s očíslovanými etiketami.

Máte poštu

Může to být dárková poukázka, osobní vzkaz nebo básnička: U tohoto kalendáře začíná každý den krátkým dopisem. 
 Obálky pastelových barev orazítkujte čísly od jedničky do dvacet čtyřky. Naplňte je podle vlastního přání a zalepte 
 nálepkou ve tvaru hvězdičky. Obálky oboustrannou lepicí páskou nalepte například na zlatě nalakovanou dřevěnou 
 desku a ozdobte je nálepkami a přívěsky.

Další skvělé tipy a nápady najdete v tině Bydlíme, která je právě v prodeji

Chcete dostávat tinu Bydlíme do schránky? Předplatné najdete zde: www.jenprocasopisy.cz/casopisy/hobby-domov-vareni/tina-bydlime/