31. ledna 2018
Americký zpěvák a herec, devítinásobný držitel prestižní ceny Grammy a čtyřnásobný držitel Emmy Awards dnes slaví 37. narozeniny.

Založil i svou vlastní nahrávací společnost nazvanou Tenman Records a oděvní značku William Rast v roce 2005.

Kromě hudební produkce se podílel na více než desítce filmů. Mezi nejúspěšnější patří snímky The Social Network, což je americký dramatický film, jehož námětem je založení a začátky Facebooku, dále například Bad Teacher (Zkažená úča), Friends with Benefits (Kamarád taky rád) a In Time (Vyměřený čas).

Úspěšnými byly i animované snímky jejichž postavám propůjčil hlas jako ve filmech Shrek the Third (Shrek Třetí) a Yogi Bear (Méďa Béďa).

Už v jedenácti letech zpíval v televizním pořadu Star Search a ve třinácti letech se objevil jako moderátor v dětské televizní show The Mickey Mouse Club společně s Britney Spears, Ryanem Goslingem a Christinou Aguilerou.

Justin Timberlake 2. února vydá nové album, které se bude jmenovat Man of The Woods, což ve volném překladu znamená Muž z lesa. Obsah se bude hodně dotýkat jeho dětství a výchovy v malém městečku Tenneessee. Na albu spolupracuje s Pharellem Williamsem a také na něj bude mít velký vliv jeho manželka herečka Jessica Biel, se kterou se 19. října 2012 v jižní Itálii oženil a dvouletý syn Silas Randall, kterého v jedné ze skladeb uslyšíte a v jiné skladby budou věnované právě jemu.

Hned dva dny po vydání bude hlavní hvězdou Super Bowlu 2018, tudíž 4. února pro něj nastane velký okamžik. Bude mít možnost se předvést během přestávky finálového zápasu National Football League v americkém městě Minneapolis. V minulosti této příležitosti využila spousta významných hudebních osobností jako například Michael Jackson, Madonna, U2, Katty Perry, Lady Gaga či Shania Twain.