16. října 2017
Nehtová mykóza je jedno z nejčastějších dermatologických onemocnění. Šíří se přenosem odpadlých kožních šupinek, které byly již dříve napadeny plísní. Přestože se jedná o rozšířený problém, koluje o něm několik mýtů, jež zabraňují úspěšné léčbě.

Mýtus č. 1: Mykóza je záležitostí mužů

Omyl! Pohlaví nemá s tímto onemocněním žádnou souvislost. Samozřejmě je možné, že nehtová mykóza postihne častěji muže, je to však jen z toho důvodu, že právě muži nosí častěji uzavřenou obuv, která je neprodyšná a znemožňuje tak pokožce volně dýchat. Kvůli tomu se pak plísně rozšiřují rychleji a je těžší s nimi zápasit.

Mýtus č. 2: Když nechodím na bazén, nemohu se nakazit

Ano, je pravda, že veřejná koupaliště, kryté bazény, sauny a wellness centra jsou pro mykózu ráj. Ve vlhkém a teplém prostředí se totiž plísním daří a mají tedy lepší šanci se rozšiřovat. Neznamená to však, že pokud na tato místa nechodíte, tak se kožnímu onemocnění vyhnete. Nehtovou mykózu můžete dostat také kvůli chůzi na boso v jakémkoli veřejném prostoru – například po hotelovém koberci, u návštěv, na pláži apod.

Mýtus č. 3: Mykóza nehtů je kosmetický problém, proti němuž nelze bojovat

Mykóza nehtů neboli onychomykóza je chronické infekční onemocnění, kdy mikroskopické houby (kvasinky nebo plísně) parazitují na tkáních člověka. V žádném případě není mykóza jen kosmetický problém a určitě ji nesmíte podceňovat. Naopak s ní musíte co nejdříve začít válčit.

Účinným pomocníkem v boji proti mykóze je revoluční přípravek Mycosin FORTE sérum 10+2 ml, který byl speciálně vyvinut pro péči o pokožku a nehty se sklonem k plísním. Jeho nové a silnější složení obsahuje konopný olej a látku batterikal, jež má skvělé protiplísňové účinky a je dermatologicky naprosto šetrná. Přípravek je navíc obohacen o citrusové silice, které velmi dobře ničí bakterie a snižují pH. Mycosinu FORTE doporučujeme užívat dlouhodobě jako prevenci opakovaného vzniku kožních obtíží.

Vyhlaste mykóze válku s Mycosin Forte sérum, které je k dostání v lékárnách, zdravých výživách či na www.cannaderm.cz.