15. září 2017
Ve čtvrtek se uskutečnilo slavnostní vyhlášení X. ročníku soutěže Hračka roku. Vítězem se stala textilní kniha Piqipi Quiet Book: Opička od Piqipi Limited. Večerem přítomné provedla Markéta Hrubešová.

Již X. ročník soutěže Hračka roku, která pravidelně oceňuje ty nejlepší hračky na našem trhu, odstartoval letos v létě. O vítězi už tradičně rozhodovala odborná porota spolu se širokou veřejností, které nejvíce zaujala textilní kniha Piqipi Quiet Book: Opička od společnosti Piqipi Limited. Během večera ale byly oceněny i nejlepší produkty napříč všemi soutěžními kategoriemi hraček: dívčí, klučičí, kreativní a vzdělávací, outdoor, baby a předškolní a stolní.

Vítěze vybírala porota složená z odborníků z oblasti psychologie, pedagogiky, ale i mediálního odvětví. Všechny nominované hračky hodnotili porotci na základě předem stanovených kritérií: kvality použitých materiálů, vzdělávací hodnoty, designu, zábavnosti hračky a originality. Prostřednictvím oficiálních stránek se pak mohla zapojit i široká veřejnost a podpořit tak svůj oblíbený produkt. Všichni hlasující se navíc mohli zapojit i do soutěže o vouchery na hračky v hodnotě 5 000 Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč. Stačilo jen odpovědět na otázku, jaká byla jejich vysněná hračka ve smyslu té, kterou z nějakého důvodu nemohli mít.

Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 14. září v Charles Bridge Restaurant. Večerem přítomné provázela moderátorka a herečka Markéta Hrubešová, která se navíc rozhodla věnovat všem oceněným svou novou knihu pro děti Pan Brambora a jeho kamarádi. O zábavu se pak postarali svým vystoupením mistři Evropy ve freestyle yoyu duo SleeperZ.