26. července 2018
Vitaminovou bombu ocení nejen vaše chuťové buňky, ale i imunitní systém!

Jíst pravidelně ovoce a zeleninu zvládá jen málo z nás. Naštěstí je tu snadná cesta, jak tělu dodat důležité vitaminy, minerály a vlákninu – je to SMOOTHIE.

Co byste měli vědět o smoothie?

● „Díky obsahu vlákniny je sytější než čisté šťávy. Vláknina nejen rozpohybuje trávení, ale budete se cítit i déle sytí,“ vysvětluje Eva Nepokojová ze vzdělávacího programu Zdravá 5.

● Je zdrojem energie, vitaminů, minerálů a dalších hodnotných látek.

● Podporuje imunitní systém, může tedy být prevencí chřipky.

● Podporuje trávení, pročišťuje trávicí trakt, upravuje metabolismus.

● Doporučené množství záleží na mnoha faktorech. Aktivní sportovci velký a rychlý přísun energie v podobě tohoto drinku spotřebují snadno. Ostatní by měli smoothie, hlavně to ovocné, pít v menším množství, raději v dopoledních hodinách nebo jako náhradu sladkostí. Zeleninové smoothie je možné zařadit jako část večeře.

NÁŠ TIP: Smoothie připravujte jen pro okamžitou spotřebu. Nikdy ne hodiny předem. Čerstvá zelenina a ovoce začnou ve chvíli, kdy je rozmixujete, okamžitě ztrácet cenné látky, kvůli kterým je konzumujeme.

Udělejte si smoothie den

Snídaně plná energie – Na přípravu vyvážené snídaně budete potřebovat:

1 hrst jahod
1 středně velký banán
1/2 hrnku ovesných vloček
250 ml mléka
1 čajovou lžičku medu

Exotická svačina – Co vyzkoušet ke svačině osvěžující exotické chutě plné vitamínů? Na tekutou svačinu budete potřebovat:

½ zralého manga
1 hrst malin
1 čajovou lžičku čerstvě nastrouhaného zázvoru
150 ml pomerančové šťávy

Lehká večeře – Nechce se vám po náročném pracovním dni trávit další čas v kuchyni? Na lehkou verzi večeře budete potřebovat:

½ zralého avokáda
1 hrst mladého špenátu
400 g ananasu nakrájeného na kousky
240 ml vody

Nestíháte si smoothie připravit doma? Vyzkoušejte smoothie z prémiové řady Nature´s Promise. Jsou vyráběny z čerstvého ovoce lisováním za studena, ovoce si tak zachová mnohem více vitaminů a minerálů. Navíc neobsahují konzervanty ani jiné přidané látky.